1. Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę marca i III Niedzielę Wielkiego Postu. Po każdej Mszy Świętej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. W Wielkim Poście w naszym Sanktuarium odprawiane są nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w Niedzielę po Mszy Świętej (bez kazania)   rozpoczynającej się o godz. 15.30;
 • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.15 dla starszych oraz dodatkowo:

– w niedzielę po Mszy Św. o 9.30, w poniedziałek o 17.00, w środę i piątek po Mszy Św. o 12.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tych nabożeństwach. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach i o postanowieniach na Wielki Post.

 1. Trwa zbiórka artykułów żywnościowych dla ubogich. Kosze wystawione są w sklepie PSS Społem nr 15 oraz w Delikatesach Centrum przy ulicy św. Jana z Dukli. Dziękujemy także za ofiary składane na jałmużnę wielkopostną do skarbony przy wyjściu z bazyliki i na kwiaty do Bożego grobu do skarbony obok kaplicy Matki Bożej. W zakrystii i w kiosku klasztornym rozprowadzane są przez Caritas paschaliki (8zł) i miód (10 zł).
 2. W środę, 10 marca, rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Świętego Józefa Oblubieńca NMP. Decyzją Metropolity Przemyskiego Ks. Arcybiskupa Adama Szala, po raz pierwszy w tutejszej Bazylice, w dniu 19 marca, będziemy obchodzić Odpust ku czci wielkiego Patrona Kościoła Powszechnego. Przypominamy, że obecny rok z ustanowienia papieża Franciszka jest Rokiem Świętego Józefa, a nasza bazylika jest kościołem stacyjnym. Nowenna będzie odprawiana po wieczornej Mszy Świętej z kazaniem. Każdego dnia zapraszamy wszystkich,  a w sposób szczególny mężczyzn i  młodzieńców z następujących ulic:
 • w środę, 10 marca: Borki, Słoneczna, Siedlanka, Fabryczna, Przemysłowa, Zielona
 • w czwartek, 11 marca: Łąkowa, Klasztorna, Broniewskiego, Żeromskiego,  11 Listopada,
 • w piątek, 12 marca: Narodowej Organizacji Wojskowej, Bernardyńska,  FranciszkańskaArmii Krajowej, Popiełuszki, Nowińskiego
 • w sobotę, 13 marca: Matejki, Kossaka, Brody, Wyspiańskiego, Iwaszkiewicza, Kąty,                 T. Michałka,
 • w niedzielę, 14 marca: Plac Mariacki, Mickiewicza, Św. Jana z Dukli, Konopnickiej, Prusa, Hollendra
 1. W środę o godz. 17.30  Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej; o godz. 18.00 Msza Święta  w intencji Bractwa Szkaplerznego, a następnie nabożeństwo w kaplicy Matki Bożej. Pół godziny przed Eucharystią, w zakrystii, zapisy dla chętnych do przyjęcia szkaplerza.
 2. We czwartek  o godz. 17.30 Nabożeństwo do Świętego Józefa.
 3. W naszym Sanktuarium spowiedź w dni powszednie w godz.: 10.30–12.00 i 16.30–18.00.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Franciszka w dni powszednie w godzinach: 7.30 – 17.30.
 5. Cieszymy się, że decyzją Ks. Arcybiskupa Adama Szala, nasza Bazylika została ustanowiona kościołem stacyjnym z racji Roku Św. Józefa. Zachęcamy do modlitwy i zyskiwania odpustów, np. przez:
 • codzienne powierzenie pracy opiece św. Józefa,
 • modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa za bezrobotnych,
 • odmówienie Litanii do św. Józefa w intencji prześladowanych chrześcijan,
 • odmówienie modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa przez osoby starsze i chore, które nie mogą wyjść z domu; dotyczy to również osób umierających.
 1. Zapraszamy do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury na następujące wydarzenia:

– projekcję filmu pt.”Czyściec”, dziś o godz. 18.00

– katechezę dla dorosłych prowadzoną przez o. Maksymina, w poniedziałek o godz. 19.00

– projekcje filmu pt.”Jutro będziemy szczęśliwi”, w czwartek godz.18.00

Więcej informacji na plakatach oraz w mediach społecznościowych.

 1.  Zwracamy się z uprzejmą prośbą, by sprawy w kancelarii parafialnej załatwiać osobiście, a nie przez pośredników. Obowiązują nas zasady dotyczące ochrony danych osobowych i nie możemy wydawać dokumentów osobom, które nie są do tego uprawnione. W razie wątpliwości można skontaktować się z kancelarią telefonicznie.
 2. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:  śp. Krystyna Kisiel  zamieszkała przy ul. Opalińskiego; śp. Danuta Kurowska zamieszkała przy ul. Podleśna oraz śp. Edward Sroka z Huciska. Za zmarłych Parafian i za naszych bliskich zmarłych odmówmy: Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…
 3.  Życzymy wszystkim owocnej duchowej pracy nad własnym uświęceniem. Niech nas wspomaga w tym zadaniu Matka Boża Pocieszenia oraz Święty Józef Jej Przeczysty Oblubieniec.