11 Listopada Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

 

Z racji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości o godz. 12.00 została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem ks. prałata Marka Ciska – Proboszcza leżajskiej Fary oraz o. Klaudiusza Barana – Kustosza naszego Sanktuarium, który do zebranych skierował okolicznościowe słowo. 

W naszej bazylice jak co roku licznie zebrali się wierni oraz przedstawiciele służb mundurowych, jednostek oświatowych i urzędów, na czele z przedstawicielami władz miasta i samorządu naszego regionu. 

 

Doniosły charakter dzisiejszych uroczystości podkreśliła obecność Reprezentacyjnego Oddziału Kawalerii Ochotniczej w barwach 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego wraz z orkiestrą oraz żołnierze Wojsk Terytorialnych i młodzież z klas mundurowych leżajskich szkół. 

 

Po Mszy św. przeszliśmy pod Pomnik poległych w walkach niepodległościowych, gdzie złożono wieńce oraz kwiaty, a następnie w uroczystej defiladzie przeszliśmy ulicą Mickiewicza pod Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku. Tam odbył się wspólny posiłek oraz patriotyczny program artystyczny przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku, artystów z Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku oraz Powiatową Orkiestrę „DIVERTIMENTO”.