I Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– I NIEDZIELA ADWENTU – ROK „A”  – 27.11.2022

 

1. Rozpoczął się Adwent, czas radosnego przygotowania na spotkanie z Panem i nowy Rok Duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

 

2.  Roraty w bazylice sprawowane będą w dni powszednie o 6.45. Zachęcamy do udziału wszystkich wiernych, a szczególnie dzieci i młodzież. Prosimy przynosić lampiony. Po Mszy św. zapraszamy dzieci i młodzież do refektarza klasztornego na poczęstunek (drożdżówki, herbata, kakao).

 

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

 

· w poniedziałek – wspomnienie św. Jakuba z Marchii,  prezbitera; 

 

· we wtorek – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. W tym dniu po Mszy św. o 18.00 rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP;

 

·  w środę – Święto św. Andrzeja, Apostoła;

 

·  w pierwszy czwartek miesiąca – o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową, o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa, a o 18.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i  misyjne;  

 

·   w pierwszy piątek Msze święte z Adoracją o 6.45 i 18.00. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 nastąpi przyjęcie nowych członków do Straży Honorowej NSPJ.  Odwiedziny chorych od 7.30 (chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii).

 

· w pierwszą sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.  Msze święte z Adoracją o 6.45 i 18.00. Natomiast po Mszy Świętej o 18.00 Wieczór Uwielbienia, składający się z medytacji biblijnej, uwielbienia i modlitwy różańcowej; czuwanie zakończymy Apelem Maryjnym o 21.00.

 

·  w przyszłą Niedzielę Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Podczas Mszy Świętej o 11.00 odbędzie się Doroczna pielgrzymka Pszczelarzy z województwa podkarpackiego. Po Eucharystii zmiana tajemnic Żywego Różańca. 

 

4. W tym tygodniu (od godz. 15.30) bracia udadzą się z poświęconymi opłatkami do mieszkańców następujących ulic:     

 

– Poniedziałek: ul. Borki;  ul. Nowińskiego.

 

– Wtorek: ul. Tomasza Michałka,  ul. Kąty, ul. Hollendra,  ul. Kościuszki.

 

– Środa: ul. Orzeszkowej; ul. Pułaskiego; ul. Św. Jana z Dukli; Iwaszkiewicza; ul. Tuwima; Oś. Leśników.  

 

– Czwartek: Hotel pielęgniarek; ul. Sosnowa;  ul. Kilińskiego; ul. Podleśna;  ul. Leśna.

 

– Piątek: od godz. 13.00 – Hucisko –  Siuzdaki  oraz  budynki  wzdłuż głównej drogi w Hucisku wraz  z  uliczkami  naprzeciw  Kościoła            

 

– Sobota:  od godz. 10.00 Hucisko – ciąg dalszy           

 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Niedzieli.

 

6. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych we środę o 17.00 w Fok-u.

 

7. Trwa renowacja ołtarza św. Józefa, wymiana instalacji elektrycznej oraz prace w ramach II-ego etapu konserwacji więźby dachowej bazyliki. Dziękujemy za waszą ofiarność i pomoc w realizacji prac.

 

8. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. nowe kalendarze z sanktuarium na rok 2023 i inne pamiątki.

 

9. Przed Świętami Bożego Narodzenia Franciszkańska Akcja Charytatywna prowadzi zbiórkę artykułów spożywczych dla potrzebujących. Kosze są wystawione w sklepie PSS Społem nr 15 i w Delikatesach Centrum przy ul. Św. Jana z Dukli. Bardzo dziękujemy za wsparcie.

 

10. Świece Caritas w cenie 12 zł można  nabyć w zakrystii i Kiosku klasztornym. 

 

11. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rehabilitację Waldemara Długosza, który doznał nagłego zatrzymania akcji serca, co spowodowało niedotlenienie mózgu. Prosimy o wsparcie.

 

12. Raz jeszcze dano nam wejść w czas liturgicznego Adwentu. Warto jednak pamiętać, że całe nasze życie jest adwentem – oczekiwaniem na spotkanie z przychodzącym Chrystusem. Słuchajmy więc Jezusa i czuwajmy mądrze. Niech nam Pan błogosławi na ten czas.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku