I Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK „A” – 2023.02.26

 

1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Wielkiego Postu.  Rozpoczynamy drogę odnowy i przemiany serc, trwając na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, pełnieniu dzieł miłosierdzia, pokuty i umartwienia.

 

2. W Wielkim Poście w naszym Sanktuarium odprawiane są nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

 

· Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w Niedzielę po Mszy św. (bez kazania) rozpoczynającej się o 15.30;

 

· Droga Krzyżowa tradycyjnie w piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla starszych;

 

Dodatkowo Droga Krzyżowa:

  

 – w niedzielę o 10.30 (prowadzi Franciszkańska Młodzież Oazowa);

  

 – w poniedziałek o 17.00 (prowadzi Straż Honorowa NSPJ)

 

 – środę i piątek po Mszy Świętej o 12.00 (prowadzi FZŚ)

 

3. W czasie Wielkiego Postu codziennie o 15.00 zapraszamy do odmawiania w naszym sanktuarium Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

4. W tym tygodniu:

 

·   w środę –  o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej;

 

· w pierwszy czwartek – o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Straż Honorową NSPJ, o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP, a o 18.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

 

·  w pierwszy piątek  – Msze św.  o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z Adoracją o 7.00 i 18.00.  Msza św. dla dzieci o 16.30.  Odwiedziny chorych od 7.30 (chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii). Z racji Pierwszego Piątku Droga Krzyżowa tylko o 17.15.

· w pierwszą sobotę – Święto św. Kazimierza, królewicza. Msze święte z Adoracją o 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00  Wieczór Uwielbienia, składający się z medytacji biblijnej, uwielbienia i modlitwy różańcowej; czuwanie zakończymy Apelem Maryjnym o 21.00.

 

· w przyszłą niedzielę  zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św.  o 11.00. 

 

5. Siostry Kanoniczki Ducha Świętego w Leżajsku, pragną zaprosić dziewczęta na rekolekcje w dniach 10 – 12 marca. Rozpoczęcie w piątek o 17.30. Więcej informacji na stronie internetowej „kanoniczki.pl”, na Facebooku „Siostry Kanoniczki Ducha Świętego de Saxia” oraz w gablocie.

 

6. O. Eliasz zaprasza Rodziców dzieci komunijnych na spotkanie w środę o 17.00 w Kaplicy Domu Pielgrzyma.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

8. Trwa zbiórka artykułów żywnościowych dla ubogich. Kosze wystawione są w sklepach PSS Społem nr 15 oraz w Delikatesach Centrum przy ulicy św. Jana z Dukli. Dziękujemy także za ofiary składane na jałmużnę wielkopostną do skarbony przy wyjściu z bazyliki i na kwiaty do Bożego grobu do skarbony obok kaplicy Matki Bożej.

 

9.Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami. 

 

10.Trwa konserwacja ołtarza św. Józefa oraz ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel i pomoc w realizacji prac.

 

11. Ks. dr Waldemar Dziedzina, który głosił u nas kazania bardzo dziękuje za okazane serce i pomoc. Zebrał 16 220 zł, które to środki pomogą wesprzeć Stowarzyszenie Misji Afrykańskich. Bóg zapłać!

 

12. W środę, 1 marca, Mszą świętą o 18.00 rozpoczniemy Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Odkryj życie z pasją” Leżajsk 2023. Zapraszamy na następujące wydarzenia do auli FOK-u: w środę  o 19.00 koncert Stanisławy Celińskiej; w czwartek o 19.00  monodram Jacka Kawalca; w piątek o 16.30  spotkanie z Sebastianem Stankiewiczem, a o 19.00 spotkanie z Robertem Mazurkiem; w niedzielę o 16.00 i 19.00 pokaz iluzji Pana Magicznego. Więcej informacji na plakatach i w mediach społecznościowych. Bilety można nabyć w kawiarni Fok Café. 

 

13. W ostatnim czasie odeszła do wieczności: śp. Krystyna Mazur zamieszkała przy ul. Broniewskiego. Śp. Krystynę i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…    

 

14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy nasze najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej Pani Leżajskiej i Świętego Józefa. Na owocne przeżywanie Wielkiego Postu, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku