I Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 


1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Wielkiego Postu.  Rozpoczynamy drogę odnowy i przemiany serc, trwając na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, pełnieniu dzieł miłosierdzia, pokuty i umartwienia. Z tej racji w dni powszednie podczas Mszy Świętych o 6.00, 7.00 i 18.00 będą głoszone krótkie homilie. 


2. W Wielkim Poście w naszym Sanktuarium odprawiane są nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

·        Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w Niedzielę po Mszy Św. (bez kazania) rozpoczynającej się o 15.30;

·        Droga Krzyżowa tradycyjnie w piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla starszych;

·        Dodatkowo Droga Krzyżowa:

   – w niedzielę o 10.30 (prowadzi Franciszkańska Młodzież Oazowa);

   – w poniedziałek o 17.00 (prowadzi Straż Honorowa NSPJ)

   – środę i piątek po Mszy Świętej o 12.00 (prowadzi FZŚ)


3. W naszej Archidiecezji, podobnie jak i w całej Polsce, trwa nieustanna modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie. W czasie Wielkiego Postu codziennie o 15.00 będziemy gromadzić się w naszym sanktuarium i odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia, prosząc o pokój na Ukrainie i Boże miłosierdzie nad światem.


4. Trwa zbiórka artykułów żywnościowych dla ubogich. Kosze wystawione są w sklepach PSS Społem     nr 15 oraz w Delikatesach Centrum przy ulicy św. Jana z Dukli. Dziękujemy także za ofiary składane na jałmużnę wielkopostną do skarbony przy wyjściu z bazyliki i na kwiaty do Bożego grobu do skarbony obok kaplicy Matki Bożej. Dziś po Mszy św. o 11.00 zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.


5. W tym tygodniu:

– nowenna za kapłanów i o nowe powołania za przyczyną św. Andrzeja Boboli po Mszy Św. o 7.00.

– we wtorek – Dzień Kobiet – pamiętajmy o modlitwie i gestach życzliwości wobec wszystkich Kobietach; 

– w środę o 17.30  Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej; o 18.00 Msza Święta w intencji Bractwa Szkaplerznego, a następnie nabożeństwo w Kaplicy Matki Bożej. Pół godziny przed Eucharystią, w zakrystii, zapisy dla chętnych do przyjęcia szkaplerza.

– w czwartek o 17.30 Nabożeństwo do Świętego Józefa. W tym dniu rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Wielkiego Patrona Kościoła Powszechnego. Będzie ona odprawiana po wieczornej Mszy Św. z kazaniem. Każdego dnia zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny mężczyzn i młodzieńców z następujących ulic:

·        w czwartek, 10 marca: Borki, Słoneczna, Siedlanka, Fabryczna, Przemysłowa, Zielona

·        w piątek, 11 marca: Łąkowa, Klasztorna, Broniewskiego, Żeromskiego,  11 Listopada,

·        w sobotę, 12 marca: Narodowej Organizacji Wojskowej, Bernardyńska,  FranciszkańskaArmii Krajowej, Popiełuszki, Nowińskiego

·        w niedzielę, 13 marca: Matejki, Kossaka, Brody, Wyspiańskiego, Iwaszkiewicza, Kąty, T. Michałka,


5. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek, 7 marca, po Mszy Św. O 18.00. 


6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 6 odbędzie się w piątek, 11 marca. Rozpoczęcie drogą krzyżową w bazylice o 16.30, a po niej krótkie spotkanie formacyjne w klasztorze.


7. Spotkanie FZŚ w  czwartek  o 18.45 w FOK-u.


8. Zapraszamy dziś o 18.00 do FOK-u na wzruszający wieczór z muzyką klasyczną i baletem pt.: Pasja do wolności – Razem dla Ukrainy. Wystąpią artyści z Ukrainy: Oksana Lysak – fortepian i Julia Mychalicha – balerina z Opery Lwowskiej. Wstęp wolny.


9. W czwartek, 10 marca, rozpoczyna się VII Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Odkryj życie z pasją”, który potrwa do 24 marca br. Będzie to czas wypełniony modlitwą, spotkaniami, koncertami, prelekcjami i warsztatami. Zaproszeni są wspaniali goście, m.in.: Paweł Domagała, Muniek Staszczyk, Cezary Żak, Karol Okrasa, Tomasz Rożek, Adam Bujak, Kard. Muller, Magdalena Wolińska-Riedi. Więcej informacji na plakatach oraz w mediach społecznościach. Bilety wstępu do nabycia w Fok Café codziennie  w godz. 16.00 – 19.00.


10.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy nasze najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej Pani Leżajskiej i Świętego Józefa. Na owocne przeżywanie Wielkiego Postu, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.