II Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– II NIEDZIELA ADWENTU – ROK „A”  – 04.12.2022

 

1. Dziś II Niedziela Adwentu oraz „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Podczas Mszy Świętej o 11.00 odbędzie się Doroczna pielgrzymka Pszczelarzy województwa podkarpackiego. Po Eucharystii zmiana tajemnic Żywego Różańca. Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP po Mszy św. o 18.00.

 

2. Roraty w bazylice sprawowane są w dni powszednie o 6.45. Zachęcamy do udziału wszystkich wiernych, a szczególnie dzieci i młodzież. Prosimy przynosić lampiony. Po Mszy św. zapraszamy dzieci i młodzież do refektarza klasztornego na poczęstunek (drożdżówki, herbata, kakao).

 

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:

 

· we wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;

 

· w środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; o 17.30  Nowenna do MB Leżajskiej; o 18.00 Msza Święta w intencji Bractwa Szkaplerznego, po niej nabożeństwo w kaplicy Matki Bożej, pół godziny przed Eucharystią w zakrystii zapisy chętnych do przyjęcia szkaplerza.

 

·  we czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego oraz naszej Prowincji OO. Bernardynów – w naszej Bazylice 

 

– Odpust. Msze Święte jak w niedzielę. Kaznodzieją odpustowym będzie o. Roman Bakalarz – dominikanin z Borku Starego; o 17.30 Nieszpory z procesją w bazylice. W tym dniu o godz. 18.00 w kaplicy Domu Pielgrzyma dwóch braci z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich złoży profesję czasową.

Zapraszamy na uroczyste przeżywanie Oktawy Niepokalanego Poczęcia (do 15 grudnia) o 17.30 Nieszpory z procesją w bazylice, a o 18.00 Msza święta z kazaniem. 

 

4. W tym tygodniu (od godz. 15.30) bracia udadzą się z poświęconymi opłatkami do mieszkańców następujących ulic:     

 

– Poniedziałek:  ul. Kossaka; ul. Matejki; ul. Szopena; ul. Sienkiewicza; ul. Wyspiańskiego.

– Wtorek: ul. Mickiewicza; Pl. Mariacki;  ul. Paderewskiego; Sobota: od godz. 10.00 Maleniska 

 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Niedzieli. Świece Caritas w cenie 12 zł można  nabyć w zakrystii i Kiosku klasztornym. 

 

6. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek, 5 grudnia, po Mszy św. o 18.00.

 

7. Zakończyły się prace w ramach II-ego etapu konserwacji więźby dachowej, trwa renowacja ołtarza św. Józefa i wymiana instalacji elektrycznej oraz prace związane z montażem pomostu na więźbie dachowej w ramach zabezpieczenia p. poż. bazyliki. Dziękujemy za ofiarność i pomoc w realizacji prac.

8. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. nowe kalendarze z sanktuarium na rok 2023 i inne pamiątki.

 

9. Przed Świętami Bożego Narodzenia Franciszkańska Akcja Charytatywna prowadzi zbiórkę artykułów spożywczych dla potrzebujących. Kosze są wystawione w sklepie PSS Społem nr 15 i w Delikatesach Centrum przy ul. Św. Jana z Dukli. Bardzo dziękujemy za wsparcie.

 

10. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na rehabilitację Waldemara Długosza, który doznał nagłego zatrzymania akcji serca, co spowodowało niedotlenienie mózgu.

 

11. Burmistrz Leżajska informuje, że już od poniedziałku prowadzona będzie sprzedaż węgla dla mieszkańców naszego miasta. W sprawie dostawy, z każdą osobą, która złożyła wniosek o zakup węgla (zgodnie z kolejnością wpływu wniosków) kontaktować się będzie telefonicznie pracownik Miejskiego Zakładu Komunalnego – firmy, która w imieniu Miasta prowadzi sprzedaż.

 

12. Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy dnia 11 grudnia br.  w godzinach 10.00-19.00. Dostępne będą świąteczne ozdoby, wyroby rękodzielnicze, artystyczne i świąteczne prezenty. Atmosferę ubogaci świąteczna muzyka i swojskie jadło.

 

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Mieczysław Szczębara zamieszkały przy ul. Szopena i śp. Marian Urbanik zamieszkały przy ul. Opalińskiego.  Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek


o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku