II Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


1. W dzisiejszą II Niedzielę Wielkiego Postu przypada dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Ofiary na rzecz misji można składać do skarbony misyjnej pod figurą bł. Władysława. Trwa zbiórka artykułów żywnościowych dla ubogich. Kosze wystawione są w sklepach PSS Społem nr 15 oraz  w Delikatesach Centrum przy ulicy św. Jana z Dukli. Dziękujemy także za ofiary składane do skarbon na jałmużnę wielkopostną i na kwiaty do Bożego grobu.


2. W Wielkim Poście w naszym Sanktuarium odprawiane są nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:


· Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w Niedzielę po Mszy Św. (bez kazania) rozpoczynającej się o 15.30;

· Droga Krzyżowa tradycyjnie w piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla starszych 

oraz dodatkowo w niedzielę o 10.30, w poniedziałek i we wtorek o 17.00, środę i piątek po Mszy Św. o 12.00


3. W czasie Wielkiego Postu codziennie o 15.00 w naszym sanktuarium odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, prosząc o pokój na Ukrainie i Boże miłosierdzie nad światem.


4. W tym tygodniu: w środę o 17.30  Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej; 


– w czwartek o 17.30 Nabożeństwo do Świętego Józefa. Trwa Nowenna przed Uroczystością św. Józefa, odprawiana po wieczornej Mszy Świętej z kazaniem. Każdego dnia zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny mężczyzn i młodzieńców z następujących ulic:


·    dzisiaj: Matejki, Kossaka, Brody, Wyspiańskiego, Iwaszkiewicza, Kąty, T. Michałka

·    w poniedziałek, 14 marca: Plac Mariacki, Mickiewicza, św. Jana z Dukli, Konopnickiej, Prusa, 

·    we wtorek, 15 marca: Kościuszki, Pułaskiego, Podleśna, Sosnowa, Leśna, Osiedle Leśników

·    w środę, 16 marca: Kochanowskiego, Orzeszkowej, Kilińskiego i Hollendra

·    w czwartek, 17 marca: Opalińskiego i Kraszewskiego

·    w piątek 18 marca: Tuwima, Paderewskiego, Sienkiewicza i Szopena


– w sobotę, 19 marca, Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W naszym Sanktuarium odpust. Msze Święte jak w niedzielę. Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył J. E. ks. abp Adam Szal.


– w przyszłą Niedzielę rozpoczniemy w naszym Sanktuarium czas rekolekcji wielkopostnych, które potrwają do 23 marca. Poprowadzi je ks. Robert Woźniak dr hab. teologii dogmatycznej, profesor nadzwyczajny, wykładający na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.


5. O. Rufin  zaprasza uczniów klas VIII na spotkanie do bierzmowania we wtorek o 16.30 w kaplicy Domu Pielgrzyma.


6. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Leżajsku informuje, iż zapisy do klasy I odbywać się będą w dniach 14 – 16 marca br. Wniosek o przyjęcie dziecka można składać w godzinach od 8.00 do 17.00 w sekretariacie szkoły.


7. W przyszłą Niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na leczenie Błażeja Niemczyka z Wierzawic, u którego zdiagnozowano cukrzycę insulino zależną. Koszt innowacyjnego leczenia w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku wynosi ponad 350 000 złotych. Prosimy o wsparcie tej akcji.

    

8. Wczoraj w Łańcucie nasi ministranci zdobyli Mistrzostwo Archiprezbiteratu w piłce nożnej halowej w dwóch kategoriach: Ministrant i Lektor Młodszy i awansowali do finału rozgrywek o Mistrzostwo Archidiecezji Przemyskiej. Gratulujemy!


9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Niedzieli, Miłujcie się, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Polecamy numer specjalny Gościa Niedzielnego poświęcony św. Ojcu Pio w cenie 10 zł.


10. Trwa VII Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Odkryj życie z pasją” Leżajsk 2022. W tym tygodniu zapraszamy na następujące wydarzenia:


– dzisiaj o 14.00, 16.30 i 19.00 na sztukę teatralną dla dzieci o historii Mojżesza,

– w poniedziałek o 16.30 i 19.00 na Misterium Męki Pańskiej „Pasja”,

– we wtorek o 19.00 spotkanie z modelką Iloną Adamską, 

– w środę o 19.00 występ Iluzjonisty Piotra Denisiuka,

– w czwartek o 19.00 spotkanie z niewidomym medalistą olimpijskim w pływaniu: Wojtkiem Makowskim,

– w piątek o 19.00 koncert Agnieszki Musiał. 


Są jeszcze dostępne bilety, które można nabyć w dzień wydarzenia, przed wejściem do auli.


11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:  śp. Bronisława Kania  zamieszkała przy ul. Opalińskiego. Za zmarła Bronisławę i naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek …


12. Dziękując za wspólna modlitwę, życzymy wszystkim owocnego przeżywania Wielkiego Postu, czasu pokuty, nawrócenia i przemiany. Niech nam w tym dopomoże wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszenia i św. Józefa.