II Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK „A” – 2023.03.05

 

 

1. W dzisiejszą II Niedzielę Wielkiego Postu przypada dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Ofiary na rzecz misji można składać do skarbony misyjnej pod figurą bł. Władysława. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o 11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.   

 

2. W Wielkim Poście w naszym Sanktuarium odprawiane są nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

 

·Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w Niedzielę po Mszy św. (bez kazania) rozpoczynającej się o 15.30;

 

·Droga Krzyżowa tradycyjnie w piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla starszych;

 

·dodatkowo Droga Krzyżowa: w niedzielę o 10.30 (prowadzi Franciszkańska Młodzież Oazowa); w poniedziałek o 17.00 (prowadzi Straż Honorowa NSPJ);środę i piątek po Mszy Św. o 12.00 (prowadzi FZŚ)

 

3. W czasie Wielkiego Postu codziennie o 15.00 zapraszamy do odmawiania w naszym sanktuarium Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

4. W tym tygodniu:

 

· w środę – o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej; o 18.00 Msza Święta w intencji Bractwa Szkaplerznego, a następnie nabożeństwo w Kaplicy Matki Bożej. Pół godziny przed Eucharystią, w zakrystii, zapisy dla chętnych do przyjęcia szkaplerza;

 

· w  czwartek –  o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP;

 

· w piątek  – rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Wielkiego Patrona Kościoła Powszechnego. Będzie ona odprawiana po wieczornej Mszy Św. z kazaniem. Każdego dnia zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny mężczyzn i młodzieńców z następujących ulic:

 

·  w piątek, 10 marca: Borki, Słoneczna, Siedlanka, Fabryczna, Przemysłowa, Zielona

·  w sobotę, 11 marca: Łąkowa, Klasztorna, Broniewskiego, Żeromskiego,  11 Listopada,

 

·  w Niedzielę, 12 marca: Narodowej Organizacji Wojskowej, Bernardyńska,  Franciszkańska, Armii Krajowej, Popiełuszki, Nowińskiego.

 

5. Siostry Kanoniczki Ducha Świętego w Leżajsku, pragną zaprosić dziewczęta na rekolekcje w dniach 10 – 12 marca. Rozpoczęcie w piątek o 17.30. Więcej informacji na stronie internetowej „kanoniczki.pl”, na Facebooku „Siostry Kanoniczki Ducha Świętego de Saxia” oraz w gablocie.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

7. Trwa zbiórka artykułów żywnościowych dla ubogich. Kosze wystawione są w sklepach PSS Społem nr 15 oraz w Delikatesach Centrum przy ulicy św. Jana z Dukli. Dziękujemy także za ofiary składane na jałmużnę wielkopostną do skarbony przy wyjściu z bazyliki i na kwiaty do Bożego grobu do skarbony obok kaplicy Matki Bożej.

 

8.Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami.

 

9.  Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek o 18.45 w klasztorze.

 

10. Spotkanie FZŚ we czwartek, o 18.45 w salce w FOK-u.

 

11. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Zosi Pająk, chorej na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Istnieje lek, który da jej szansę na normalne życie, ale kosztuje prawie 9 mln zł. Rodzina przez 9 miesięcy zebrała już 5 mln, ale to wciąć mało, dlatego prosimy o otwarte serca i wsparcie.

 

12. Trwa Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Odkryj życie z pasją” Leżajsk 2023. W tym tygodniu zapraszamy na następujące wydarzenia: dzisiaj o 16.00 i 19.00 pokaz iluzji Sebastiana Grabowskiego, jutro o 16.00 i 19.00 występ Marcina Dańca, we wtorek o 16.30 spotkanie z Jackiem Magierą, a o 19.00 z Rafałem Mroczkiem, w środę o 19.00 spotkanie z Kasią Olubińską, w piątek o 16.30  spotkanie z Włodkiem Markowiczem, a o 19.00 z Joanną Jóźwiak.  Więcej informacji na plakatach i w mediach społecznościowych. Bilety można nabyć bezpośrednio przed danym wydarzeniem  w auli oraz w kawiarni Fok Café. 

13. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Danuta Przeszło zamieszkała przy ul. Borki oraz śp. Zofia Franus zamieszkała przy ul. Franciszkańskiej. Zmarłe Parafianki i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…    

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku