II Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK „B” – 25.02.2024

 

1. W dzisiejszą II Niedzielę Wielkiego Postu przypada dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Ofiary na rzecz misji można składać do skarbony misyjnej pod figurą bł. Władysława.

 

2. W Wielkim Poście w naszym Sanktuarium odprawiane są nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

 

·Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w Niedzielę po Mszy św. (bez kazania) rozpoczynającej się o 15.30;

 

W tym roku podczas tych nabożeństw skupiamy się na rozważaniu ran Chrystusowych, które są widoczne na niemym świadku męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa – czyli Całunie Turyńskim. Wierna kopia Całunu wykonana dla naszej Bazyliki jest wystawiona przy ołtarzu Krzyża w nawie św. Franciszka.

 

·Droga Krzyżowa w najbliższy Pierwszy Piątek tylko o 17.15;

 

·Dodatkowo Droga Krzyżowa: w niedzielę o 10.30 (prowadzi Franciszkańska Młodzież Oazowa); w poniedziałek o 17.00 (prowadzi Straż Honorowa NSPJ); środę i piątek po Mszy św. o 12.00 (prowadzi FZŚ)

 

3. W czasie Wielkiego Postu codziennie o 15.00 zapraszamy do odmawiania w naszym sanktuarium Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

4. W tym tygodniu:

 

· w środę – o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej;

 

· w czwartek – o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP;

· w pierwszy piątek – Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z Adoracją o 7.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30. Odwiedziny chorych od 8.00 (nowych chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii). Z racji Pierwszego Piątku Droga Krzyżowa tylko o 17.15.

 

· w pierwszą sobotę – Msze św. o Niepokalanym Sercu NMP z Adoracją o 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00 Wieczór Uwielbienia, składający się z medytacji biblijnej, uwielbienia i modlitwy różańcowej; czuwanie zakończymy Apelem Maryjnym około 21.00.

 

· w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o 11.00.

 

5. Niedzielna Msza święta o 9:30 jest sprawowana jako Eucharystia dla rodzin z kazaniem dialogowanym dla dzieci. Zapraszamy rodziny z dziećmi do wspólnej modlitwy. 

 

6. Zapraszamy we wtorek, 27 lutego o 19.00 do kaplicy Domu Pielgrzyma, na spotkanie modlitewne, w programie: słuchanie Słowa Bożego, uwielbienie śpiewem, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duszy i ciała, błogosławieństwo sakramentaliów: wody, soli, oleju i świec.

 

7. Spotkanie Straży Honorowej we wtorek, 27 lutego, po Mszy św. wieczornej.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, nowego numeru Miłujcie się, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci na miesiąc marzec, ponadto polecamy specjalny numer Gościa Niedzielnego na Wielki Post, gdzie znajdziemy artykuły m. in. o sensie wielkopostnych umartwień, o tym dlaczego warto zabierać dzieci na drogę krzyżową, czy jak dobrze się wyspowiadać.

 

9. Trwa zbiórka artykułów żywnościowych dla ubogich. Kosze wystawione są w sklepach PSS Społem nr 15 oraz w Delikatesach Centrum przy ulicy św. Jana z Dukli. Dziękujemy także za ofiary składane na jałmużnę wielkopostną do skarbony przy wyjściu z bazyliki i na kwiaty do Bożego grobu do skarbony obok kaplicy Matki Bożej.

 

10. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do Kawiarni Fok Café, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami.

 

11. Zapraszamy do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury działającego przy naszym Sanktuarium:

 

– dziś o 17.30 projekcja filmu The Chosen, sezon I. Wstęp wolny.

 

– w marcu rozpocznie się Festiwal Kultury Chrześcijańskiej – Odkryj życie z pasją. Zapraszamy na następujące wydarzenia:  8 marca o 19.00 koncert Haliny Frąckowiak; w dniach 8-10 marca warsztaty wielkopostnych pieśni dawnych i tradycyjnych prowadzone przez zespół muzyki dawnej Perfugium; w dniach 11-17 marca warsztaty ikonograficzne prowadzone przez panią Dorotę Żak; 12 marca o 19.00 spotkanie z Januszem Wardakiem, Jak wychować nastolatka i nie zwariować?;16 marca o 19.00 spotkanie z Rafałem i Joanną Patyra: Małżeństwo drogą do świętości; 23 marca o 19.00 spotkanie z biblistą, Marcinem Majewskim: Święta Wielkiej Nocy z perspektywy biblijnej; Więcej informacji w mediach społecznościowych FOK-u.

 

12. Po wcześniejszym wygraniu turnieju dekanalnego w Nowej Sarzynie, wczoraj w Łańcucie nasi Lektorzy Młodsi zdobyli Mistrzostwo Archiprezbiteratu Łańcuckiego w piłce nożnej halowej i awansowali do finału rozgrywek o Mistrzostwo Archidiecezji Przemyskiej. Gratulujemy!

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku