II Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– II NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „B” – 14.01.2024

 

1. Dziś przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. FZŚ zaprasza na Adorację Żłóbka o 16.45. Po Adoracji dwie siostry z FZŚ zostaną przyjęte do postulatu.

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

 

– we wtorek – wspomnienie św. Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników Franciszkańskich;

 

– w środę – wspomnienie św. Antoniego, opata oraz Dzień Judaizmu, o 17.30 Nowenna do MB Leżajskiej.

 

– we czwartek – rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan; kto w czasie jego trwania zrobi cokolwiek dla jedności Kościoła (modlitwa, post, jałmużna) i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; o 7.00 Msza św. za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu oraz zmarłych członków FZŚ w ramach kwartalnego nabożeństwa za zmarłych; o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP; 

 

– w piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Sebastian Feret. Msza św. imieninowa o 7.00. Osobę Solenizanta polecamy Waszej modlitwie.

 

– w sobotę zapraszamy członków grup duszpasterskich działających przy naszym Sanktuarium na tradycyjny opłatek. O 15.00 Msza św. w bazylice,  a następnie spotkanie w refektarzu klasztornym.

 

– w przyszłą Niedzielę – z postanowienia Ojca Świętego Franciszka w całym Kościele obchodzona będzie Niedziela Słowa Bożego; w tym dniu przypadają imieniny naszego organisty, pana Jarosława Adamiaka, życzymy mu Bożego błogosławieństwa, szczególnej opieki Matki Bożej i św. Józefa.

 

3. W dniu wczorajszym zakończyły się odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie nas i ministrantów, za okazaną serdeczność, otwartość i poświęcony czas na wspólną modlitwę i rozmowę. Dziękujemy za troskę i zainteresowanie naszym sanktuarium, za różnego rodzaju spostrzeżenia i sugestie, którymi się dzieliliście. Bardzo dziękujemy także za ofiary składane z racji kolędy. Będą one przeznaczone na wymianę i konserwację okien w bazylice – Bóg zapłać!

 

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Miłujcie się, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

 

5. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do Kawiarni Fok Café, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami.

 

6. Zapraszamy do oglądania naszej szopki. Przypominamy, że można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego i modlitwę przed ustawionym tam żłóbkiem. Przedłużeniem zadumy nad tajemnicą żłóbka, niech będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Franciszka w dni powszednie w godzinach: 7.30 – 17.30.

 

7. Kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach 20-21 stycznia 2024 r.; zapisy drogą mailową.

 

8. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

 

9. Zapraszamy do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury działającego przy naszym Sanktuarium na następujące wydarzenia:

 

– dziś o 16.00 Grupa Teatralna Franciszek przedstawi sztukę, pt. „Baśń o grającym imbryku”.

 

– w niedzielę, 21 stycznia, o 14.15 koncert kolęd z racji jubileuszu 800 lat Greccio. Spotkanie rozpoczną Jasełka w wykonaniu dzieci z Teatralnej Akademii Odkrywcy, a następnie wystąpi: Chór Emaus, Bracia Nowicjusze i zaprzyjaźnione schole dziecięco-młodzieżowe. Będzie również żywa szopka. Wstęp wolny.

 

– w dniach od 29 stycznia do 2 lutego zimowe półkolonie dla dzieci od 6 roku życia,. Szczegóły w mediach społecznościowych FOK-u. Zapisy od poniedziałku, 15 stycznia.

 

10. Starosta Leżajski serdecznie zaprasza na Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu Powiatowej Orkiestry Divertimento oraz Grupy Wokalnej Meritum, dnia 20 stycznia o godz. 18.00 w MCK w Leżajsku.

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Janina Marzędziak zamieszkała przy ul. Bernardyńskiej. Za śp. Janinę i za naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek … 

 

12. W tygodniu modlitw o jedność Chrześcijan starajmy się o jedność w naszych rodzinach i wszędzie tam, gdzie będziemy przebywać. Niech umacnia nas Boże błogosławieństwo.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

 Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku