II Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 –   II NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „C”  – 2022.01.16 


1. Dziś przeżywamy II Niedzielę Zwykłą.


2.  W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:


– w poniedziałek – wspomnienie Św. Antoniego, opata oraz Dzień Judaizmu.


– we wtorek – rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o  Jedność Chrześcijan.


– w środę – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej.


– w czwartek – o 7.00 Msza Święta za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu oraz zmarłych członków FZŚ w ramachkwartalnego nabożeństwa za zmarłycho 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP;


– w piątek – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;


 za tydzień, w ramach Niedzieli Biblijnej gościć będziemy przedstawiciela trzeciego zakonu paulistów, który zaproponuje nam rozważania Ewangelii na każdy dzień 2022 roku. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 12 zł i 30 zł. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień.  


3. Bardzo dziękujemy Franciszkańskiej Akcji Charytatywnej za działalność, a szczególnie za zorganizowanie przed świętami pomocy dla ubogich oraz Akcji Katolickiej za organizację zbiórki „Paczuszka dla Maluszka”. Zebrane artykuły zostały przekazane ośrodkom w Leżajsku, Tarnobrzegu i Lublinie. Msza Święta w intencji organizatorów i dobrodziejów obu zbiórek będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o 11.00. „Bóg zapłać” za waszą dobroć i otwarte serca!


4. W dniu wczorajszym zakończyliśmy nabożeństwa kolędowe w bazylice, na które byli zaproszeni wszyscy Parafianie. Dziękujemy za waszą obecność i wspólną modlitwę  w intencji naszych Rodzin i całej Parafii. „Bóg zapłać” za  składane na tacę ofiary w kopertach z dopiskiem „Kolęda”, które będą przeznaczone na renowację ołtarza św. Józefa.


5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.


6. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy na Rekolekcje ze św. Franciszkiem  w dniach: 21 – 23 stycznia br. w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz 18 – 20 lutego br. w Leżajsku. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanieoraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

7. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 6 SP odbędzie się w najbliższy czwartek (20 stycznia) o 16.30 w kaplicy Domu Pielgrzyma.


8. Zapraszamy do FOK-u na piękny spektakl teatralny pt.: „Franciszkańska Opowieść o Bożym Narodzeniu”, który przygotowała grupa Franciszek. Spektakle odbędą się dzisiaj o godz. 15.00 i 18.00, a także w dniach 22 i 23 stycznia. Więcej informacji na plakatach. Darmowe bilety wstępu można odebrać każdego dnia w Fok Café w godzinach 16.00-19.00. 


9. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Leżajsku informuje, iż aby szybko i sprawnie załatwić sprawę w Urzędzie zalecane jest wcześniejsze zarezerwowanie wizyty, korzystając z formularza dostępnego na stronie: podatki.gov.pl Więcej informacji na plakatach.


10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wiesław Kusy zamieszkały przy ul. Przemysłowej; śp. Marek Urban zamieszkały w Maleniskach; śp. Ryszard Burek zamieszkały przy ul. Armii Krajowej. Naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…


11. W tygodniu modlitw o jedność Chrześcijan starajmy się o jedność w naszych rodzinach i wszędzie tam, gdzie będziemy przebywać. Niech umacnia nas Boże błogosławieństwo.