III Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu. Nosi ona nazwę Gaudete – „Radujcie się!”. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w znanym tekście Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych, pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia i rozdawania róż przez papieży w Rzymie w tę właśnie niedzielę.
2. Roraty w bazylice sprawowane są w dni powszednie o 6.45. Zachęcamy do udziału wszystkich wiernych, a szczególnie dzieci i młodzież. Prosimy przynosić lampiony.
3. Zapraszamy do środy włącznie na uroczyste przeżywanie Oktawy Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 17.30 Nieszpory z procesją w bazylice, a o 18.00 Msza Święta z kazaniem.
4. W dni powszednie Adwentu podczas Eucharystii o 12.00 i 18.00 są głoszone krótkie kazania katechizmowe wyjaśniające poszczególne części Mszy świętej.
5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
· w poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypada 40 rocznica ogłoszenia Stanu Wojennego w naszej Ojczyźnie.
· we wtorek – wspomnienie wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;
· w środę – zakończenie Oktawy Niepokalanego Poczęcia NMP;
· w czwartek – o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP; W tym dniu rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Nowenna będzie odprawiana po Mszy Świętej wieczornej.
6. Opłatki można nabyć w zakrystii i Kiosku klasztornym.
7. W dzisiejszą niedzielę ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
9. O. Rufin zaprasza na spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas 8 w piątek 17 grudnia o 16.30
w Domu Pielgrzyma.
10. Akcja Katolicka i Fundacja Małych Stópek zapraszają do udziału w zbiórce artykułów higienicznych „Paczuszka dla Maluszka”, dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach. Szczegóły akcji umieszczone są na papierowych bombkach, które można zabierać ze specjalnych drzewek umiejscowionych: przy wyjściu bocznym z bazyliki, w FOK-u i Domu Pielgrzyma. Artykuły higieniczne prosimy przynosić do zakrystii.
11. Przed Świętami Bożego Narodzenia Franciszkańska Akcja Charytatywna prowadzi zbiórkę artykułów spożywczych dla potrzebujących. Kosze są wystawione w sklepie PSS Społem
nr 15 i w Delikatesach Centrum przy ul. Św. Jana z Dukli. Bardzo dziękujemy za wsparcie.
12. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek, 13 grudnia, po Mszy św. wieczornej
13. W tym tygodniu zapraszamy do naszego FOK-u na następujące wydarzenia:
– dziś o 18.00 na film pt: „Chleb z nieba ”, w czwartek o 18.00 na film pt: „1800 gramów ”; w sobotę, 18 grudnia, zapraszamy na koncert Małgorzaty Hutek, wpisujący się w tematykę Adwentu. Bilety na ten koncert są do nabycia w Fok Café, codziennie w godzinach: 16.00-19.00.
14. Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku zaprasza do 16 grudnia br. na film pt: „Nędzarz i Madame” ukazujący artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich, Brata Alberta Chmielowskiego.
15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Foryt i Michał Murdzia zamieszkali przy ul. Opalińskiego; śp. Maria Hałas zamieszkała przy ul. Ks. Brody; śp. Anna Burda zamieszkała przy ul. Podleśnej. Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek
16. Wszystkim naszym Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Niepokalanej. Polećmy Jej nasze duchowe przygotowanie do Świąt: Pod Twoją obronę…