III Niedziela Wielkanocna

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – ROK „B”- 14.04.2024 r.

 

 

1. Dziś III Niedziela Wielkanocna rozpoczynająca Tydzień Biblijny, a także Święto Chrztu Polski.

 

2. W tym tygodniu:

 

– we wtorek – o 12.00 Msza święta z kazaniem na rozpoczęcie 9-cio wtorkowej Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na wspólną modlitwę wszystkich czcicieli św. Antoniego.

 

– w środę – o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej;

 

– w czwartek – o 7.00 Msza święta za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu oraz zmarłych członków FZŚ w ramach kwartalnego nabożeństwa za zmarłych; a o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP;

 

– w przyszłą Niedzielę swoje Imieniny zakonne obchodzi nasz współbrat br. Anzelm Olearczyk – zakrystian. Osobę Solenizanta polecamy Waszej pamięci modlitewnej i zapraszamy na Mszę świętą w jego intencji w sobotę 20 kwietnia o 7.00.

 

3. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl 

4. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, po Mszach świętych o 8.00, 9.30, 11.00. 13.00 i 15.30 Siostry Kanoniczki Ducha Świętego będą przy Bazylice rozdawały foldery o swoim Zgromadzeniu oraz obrazki z Koronką do Ducha Świętego za powołania i powołanych.

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, Miłujcie się oraz dwumiesięcznika „Historia Kościoła”.

 

6. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do Kawiarni Fok Café, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami.

 

7. Spotkanie członków Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia po Mszy świętej o 18.00.

 

8. O. Paweł zaprasza na spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy 8 we czwartek o 17.00 w kaplicy Domu Pielgrzyma.

 

9. Zapraszamy do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury, gdzie trwa Festiwal Kultury Chrześcijańskiej – dzisiaj o 19.00 koncert Marcina Wyrostka, w środę, 17 kwietnia, o 11.00 i 18.00 Iluzjonista – pokaz dla dzieci; w czwartek 18 kwietnia, o 18.00 spotkanie z Michałem Koterskim, a w niedzielę 21 kwietnia                    o 19.00 spotkanie z dr Lilą Suchocką, która specjalizuje się w pracy z osobami doświadczającymi kryzysów egzystencjalnych. Bilety na wydarzenia można nabyć w Kawiarni FOK Cafe                                 oraz przez stronę internetową FOK-u.

10. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Leżajskiej i Świętego Józefa. W sposób szczególny pamiętajmy o modlitwie w intencji nienarodzonych. Pod Twoją obronę…

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku