III Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA –  ROK „C”- 01.05.2022 r.

 

1. Dziś III Niedziela Wielkanocna rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji nowych powołań. Podczas Mszy Świętej o 9.30  o. Ignacy Tuleja, tutejszy parafianin będzie dziękował Panu Bogu za 25 lat swojego kapłaństwa. Prosimy o modlitwę w intencji jubilata. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 zmiana Tajemnic Różańcowych. 

 

2. Rozpoczynamy dziś Nabożeństwa Majowe, które w naszej bazylice będą codziennie o 17.30. Zapraszamy do licznego udziału w tej pięknej modlitwie, szczególnie dzieci i młodzież, jako przygotowanie do I Komunii Świętej i bierzmowania oraz rodziców i wszystkich, którzy autentycznie kochają Maryję.

 

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

 

– w poniedziałek – wspomnienie Św. Atanazego bpa i Doktora Kościoła oraz Dzień Flagi Narodowej;

 

– we wtorek – Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny.  Msze święte w tym dniu jak w każdą Niedzielę;

 

– w środę – wspomnienie Św. Floriana, Męczennika. O godz. 12.00 Msza święta w intencji Strażaków. Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej o 17.30;

 

–  w pierwszy czwartek miesiąca – o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową, o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa, a o 18.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i  misyjne;

 

–  w pierwszy piątek – święto Świętych  Filipa i Jakuba, Msze Święte z Adoracją o 7.00  i 18.00. Msza Św. dla dzieci o 16.30. Odwiedziny chorych od 7.30 (chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii).

 

–  w pierwszą  sobotę – Uroczystość Odpustowa NMP Leżajskiej, Matki Bożej Pocieszenia. Msze święte w tym dniu jak w każdą Niedzielę; o 17.30 nabożeństwo majowe połączone z uroczystą procesją z feretronem Matki Bożej Leżajskiej po ogrodach klasztornych.

 

– w przyszłą Niedzielę – o 11.00 I Komunia Święta dzieci klas III.

 

4.  Dzisiaj po Mszach Św. odbywa się zbiórka na rehabilitację p. Zdzisława Zawilskiego, który w maju ubiegłego roku doznał udaru mózgu. Akcja prowadzona jest przez członków Zespołu Pieśni i Tańca Leliwa.

 

5. W poniedziałek, 2 maja, po Mszy świętej wieczornej spotkanie Straży Honorowej NSPJ w FOK-u.

 

6. We wtorek, 3 maja, o 19.00 na placu przy Muzeum Ziemi Leżajskiej odbędzie się koncert Powiatowej orkiestry Divertimento oraz Grupy Wokalnej „Meritum”.

 

7. Spotkanie dla uczniów klas VIII przygotowujących się do bierzmowania we czwartek, 5 maja, o 17.00 w kaplicy Domu Pielgrzyma.

 

8. W sobotę, 14 maja, odbędzie się pielgrzymka Akcji Katolickiej do Strachociny; zapisy w zakrystii.

 

9. Z głębi serca dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu zaangażowali się 

w sprzątanie Kalwarii Leżajskiej. Porządek na dróżkach powinien leżeć nam na sercu. W najbliższych dniach Ojciec Kustosz serdecznie zaprasza do pomocy w porządkowaniu dróżek mieszkańców następujących ulic:

– w poniedziałek,  2 maja – ul. T. Michałka, Mickiewicza, Kąty, Św. Jana z Dukli, Konopnickiej, Prusa, Brzozy, Kościuszki i Puławskiego

– w środę, 4 maja – ul.  Podleśna, Sosnowa, Leśna, Osiedle Leśników, Kochanowskiego, Orzeszkowej, Kilińskiego i Hotel Pielęgniarek  

– we czwartek, 5 maja – ul. Opalińskiego, Kraszewskiego, Tuwima, Paderewskiego, Sienkiewicza  i Szopena.  Zbiórka przy pomniku Św. Jana Pawła II o 16.00. Prosimy przynieść narzędzia.

 

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Miłujcie się, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

11. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy opieki Maryi – Patronki majowych dni i Jej Przeczystego Oblubieńca – Świętego Józefa; obfitości darów Bożych w codziennym życiu, a maturzystom światła Ducha Świętego na czas zdawania egzaminów i wyboru drogi życiowej zgodnej z wolą Bożą.