III Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK „A” – 2023.03.12

 

1. Przeżywamy  III Niedzielę Wielkiego Postu.

 

2. W Wielkim Poście w naszym Sanktuarium odprawiane są nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

 

· Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w Niedzielę po Mszy św. (bez kazania) rozpoczynającej się o 15.30;

 

· Droga Krzyżowa tradycyjnie w piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla starszych;

 

· dodatkowo Droga Krzyżowa: w niedzielę o 10.30 (prowadzi Franciszkańska Młodzież Oazowa); w poniedziałek o 17.00 (prowadzi Straż Honorowa NSPJ);środę i piątek po Mszy Św. o 12.00 (prowadzi FZŚ)

 

3. W czasie Wielkiego Postu codziennie o 15.00 zapraszamy do odmawiania w naszym sanktuarium Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

4. W tym tygodniu: w środę – o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej; 

 

· w czwartek – o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP. Trwa Nowenna  przed Uroczystością św. Józefa, odprawiana po wieczornej Mszy Świętej z kazaniem. Każdego dnia zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny mężczyzn i młodzieńców z następujących ulic: Dzisiaj: Narodowej Organizacji Wojskowej, Bernardyńska, Franciszkańska, Armii Krajowej, Popiełuszki, Nowińskiego. 

 

w poniedziałek, 13 marca: Matejki, Kossaka, Brody, Wyspiańskiego, Iwaszkiewicza, Kąty, T. Michałka

 

we wtorek, 14 marca: Plac Mariacki, Mickiewicza, św. Jana z Dukli, Konopnickiej, Prusa, ·

 

w środę, 15 marca: Kościuszki, Pułaskiego, Podleśna, Sosnowa, Leśna, Osiedle Leśników

 

w czwartek, 16 marca: Kochanowskiego, Orzeszkowej, Kilińskiego i Hollendra

 

w piątek 17 marca: Opalińskiego i Kraszewskiego

 

w sobotę 18 marca: Tuwima, Paderewskiego, Sienkiewicza i Szopena

 

5. W przyszłą Niedzielę rozpocznie się wizytacja kanoniczna Parafii i potrwa do wtorku. Przeprowadzi ją ks. bp. Stanisław Jamrozek. Plan wizytacji jest następujący: Niedziela 19 marca – kościoły filialne Hucisko i Maleniska. Poniedziałek 20 marca, Odpust ku czci Św. Józefa  – Bazylika. Na Mszy o 6.00 – powitanie ks. biskupa i sprawozdanie o. proboszcza; po Mszy o 15.30 spotkanie z grupami działającymi w Parafii; o 18.00 – Suma Odpustowa. Więcej informacji w przyszła Niedzielę.

 

6. Rekolekcje dla dzieci ze SP nr 3 odbędą się w dniach 15-17 marca br.

 

7. W Niedzielę 19 marca rozpoczniemy w naszym Sanktuarium rekolekcje wielkopostne, które potrwają do 22 marca. Poprowadzi je o. dr Cyprian Moryc definitor naszej Prowincji.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

9. Trwa zbiórka artykułów żywnościowych dla ubogich. Kosze wystawione są w sklepach PSS Społem nr 15 oraz w Delikatesach Centrum przy ulicy św. Jana z Dukli. Dziękujemy także za ofiary składane na jałmużnę wielkopostną do skarbony przy wyjściu z bazyliki i na kwiaty do Bożego grobu do skarbony obok kaplicy Matki Bożej. W zakrystii i w kiosku klasztornym dostępne są miód i  paschaliki z Caritasu (12 zł)

 

10. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami.

 

11. O. Paweł  zaprasza na spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy 7  w najbliższy czwartek 16 marca  o  16.30 w kaplicy Domu Pielgrzyma.

 

12. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Zosi Pająk, chorej na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Istnieje lek, który da jej szansę na normalne życie, ale kosztuje prawie 9 mln zł. Rodzina przez 9 miesięcy zebrała już ponad 5 mln, ale to wciąż mało, dlatego prosimy o otwarte serca i wsparcie.

13. Wczoraj w Sanoku nasi Lektorzy Starsi zdobyli Wicemistrzostwo Archidiecezji Przemyskiej w piłce nożnej halowej i awansowali do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Gnieźnie. Gratulujemy!

 

14.Trwa Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Odkryj życie z pasją”. Zapraszamy na następujące wydarzenia: dzisiaj o 12.00 i 16.00 spektakl teatralny o życiu Maryi pt.: ”Lilia”, a o 19.00 spotkanie z Idą Nowakowską-Herndon; jutro o 16.30 spotkanie z Moniką i Marcinem Gomułka, a o 19.00 z Tadeuszem Chudeckim; we wtorek o 18.00 Msza Święta na zakończenie festiwalu, a o 19.00 koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Bilety można nabyć w przed danym wydarzeniem w FOK.

 

15. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundację Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II „Wzrastanie”.

 

16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Danuta Flis zamieszkała w Hucisku i śp. Marcin Ziemirowski zamieszkały przy ul. Kościuszki. Za naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek …

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku