III Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK „B” – 03.03.2024

 

1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o 11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.   

 

2. W Wielkim Poście w naszym Sanktuarium odprawiane są nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

 

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w Niedzielę po Mszy św. (bez kazania) rozpoczynającej się o 15.30;

 

W tym roku podczas tych nabożeństw skupiamy się na rozważaniu ran Chrystusowych, które są widoczne na niemym świadku męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa – czyli Całunie Turyńskim. Wierna kopia Całunu wykonana dla naszej Bazyliki jest wystawiona przy ołtarzu Krzyża w nawie św. Franciszka.

 

– Droga Krzyżowa tradycyjnie w piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla starszych;

 

– Dodatkowo Droga Krzyżowa: w niedzielę o 10.30; w poniedziałek o 17.00; środę i piątek po Mszy św. o 12.00.

 

3. W czasie Wielkiego Postu codziennie o 15.00 zapraszamy do odmawiania w naszym sanktuarium Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

4. W tym tygodniu:

 

· w poniedziałek – święto św. Kazimierza Królewicza;

 

· w środę – o 17.30 – Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej; o 18.00 Msza Święta w intencji Rodziny Szkaplerznej, a następnie nabożeństwo w Kaplicy Matki Bożej. Pół godziny przed Eucharystią, w zakrystii, zapisy dla chętnych do przyjęcia szkaplerza;

 

· w pierwszy czwartek – o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Straż Honorową NSPJ, o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP, a o 18.00 Msza św. z kazaniem o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

 

· w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa, Wielkiego Patrona Kościoła Powszechnego. Będzie ona odprawiana po wieczornej Mszy Św. z kazaniem. Każdego dnia zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny mężczyzn i młodzieńców naszej parafii.

 

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację Wzrastanie.

 

6. Rekolekcje dla dzieci ze SP nr 3 rozpoczną się jutro i potrwają do środy.

 

7. W Niedzielę 17 marca rozpoczniemy w naszym Sanktuarium rekolekcje wielkopostne, które potrwają do 20 marca. Poprowadzi je o. Maksymilian.

 

8. O. Paweł zaprasza na spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy 7 w najbliższy piątek, 8 marca, o 16.30 w kaplicy Domu Pielgrzyma. 

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, nowego numeru Miłujcie się, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci na miesiąc marzec, ponadto polecamy specjalny numer Gościa Niedzielnego na Wielki Post oraz kolejny numer dwumiesięcznika Historia Kościoła w cenie 12 złotych.

 

10. Trwa zbiórka artykułów żywnościowych dla ubogich. Kosze wystawione są w sklepach PSS Społem nr 15 oraz w Delikatesach Centrum przy ulicy św. Jana z Dukli. Dziękujemy także za ofiary składane na jałmużnę wielkopostną do skarbony przy wyjściu z bazyliki i na kwiaty do Bożego grobu do skarbony obok kaplicy Matki Bożej. W zakrystii są dostępne paschaliki z Caritasu (12 zł).

 

11. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do Kawiarni Fok Café, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami.

 

12. W piątek, 8 marca, o 19.00 w kaplicy Domu Pielgrzyma rozpoczną się rekolekcje pt. Konsekracja świętemu Józefowi, które poprowadzi o. Pacyfik Iwaszko.

 

13. Zapraszamy do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury działającego przy naszym Sanktuarium:

 

– dziś o 17.30 projekcja filmu The Chosen, sezon I, odcinki 3 i 4. Wstęp wolny.

 

– 8 marca, Mszą św. o 18.00 rozpoczniemy Festiwal Kultury Chrześcijańskiej – Odkryj życie z pasją. Zapraszamy na następujące wydarzenia: 8 marca o 19.00 koncert Haliny Frąckowiak; w dniach 8-10 marca warsztaty wielkopostnych pieśni dawnych i tradycyjnych prowadzone przez zespół muzyki dawnej Perfugium; 12 marca o 19.00 spotkanie z Januszem Wardakiem, Jak wychować nastolatka i nie zwariować?;16 marca o 19.00 spotkanie z Rafałem i Joanną Patyra: Małżeństwo drogą do świętości; 17 marca o 19.00 Oratorium o św. Józefie w wykonaniu zespołu Guadalupe, 23 marca o 19.00 spotkanie z biblistą, Marcinem Majewskim: Święta Wielkiej Nocy z perspektywy biblijnej; Więcej informacji na plakatach i w mediach społecznościowych FOK-u.