III Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

1. W dzisiejszą III Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Msze Św. z nauką o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Rekolekcje poprowadzi dr hab. teologii dogmatycznej, profesor nadzwyczajny, wykładający na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie ks. Robert Woźniak. Znajdźmy czas w te dni, by głoszone słowo Boże mogło odnowić nas duchowo i przygotować do radości Wielkanocy. Wszystkich prosimy – o modlitwę  w intencji głoszącego słowo i całej naszej parafii. Ofiary zbierane na tacę w środę będą przeznaczone dla rekolekcjonisty.


2. Rozpoczynamy również rekolekcje dla dzieci ze SP nr 3.W poniedziałek i wtorek Msza święta dla klas młodszych o 8.30, dla starszych o 10.45. W środę droga krzyżowa dla wszystkich uczniów o 8.30. 


3. W Wielkim Poście w naszym Sanktuarium odprawiane są nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:


· Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w Niedzielę po Mszy Św. (bez kazania) rozpoczynającej się o 15.30;

· Droga Krzyżowa tradycyjnie w piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla starszych oraz dodatkowo: w niedzielę o 10.30, w poniedziałek i we wtorek o 17.00, środę i piątek po Mszy Św. o 12.00


4. W czasie Wielkiego Postu codziennie o 15.00 w naszym sanktuarium odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, prosząc o pokój na Ukrainie i Boże miłosierdzie nad światem. Od 19 do 25 marca trwa tydzień modlitw o ochronę życia, specjalne nabożeństwo po Koronce do Bożego Miłosierdzia.


5. W tym tygodniu: w środę o 17.30  Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej; 


– w czwartek o 17.30 Nabożeństwo do Świętego Józefa

– w piątek 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, święto patronalne naszej bazyliki i parafii przyklasztornej oraz Dzień Świętości Życia. Przyrzeczenie podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego można będzie składać przez cały dzień. Deklaracje duchowej adopcji wystawione są przy wyjściu z bazyliki. W tym dniu naszym Sanktuarium odpust. Msze Święte jak w niedzielę. Mszy Świętej o 18.00 będzie przewodniczył J. Em Ks. Kard Gerhard Ludwig Müller, bliski współpracownik papieża Benedykta XVI, emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary, który kocha Polskę.  Będziemy w szczególny sposób modlić się o pokój. Po Eucharystii, w kaplicy Matki Bożej, w łączności z Papieżem Franciszkiem odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Serdecznie zapraszamy! 


6. Spotkanie klas 7 przygotowujących się do bierzmowania we wtorek o 16.30 w kaplicy Domu Pielgrzyma.


7. Dziś przed bazyliką są zbierane ofiary do puszek na leczenie Błażeja Niemczyka z Wierzawic, u którego zdiagnozowano cukrzycę insulino zależną. Koszt innowacyjnego leczenia w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku wynosi ponad 350 000 złotych. Prosimy o wsparcie tej akcji.

    

8. Trwa zbiórka artykułów żywnościowych dla ubogich. Kosze wystawione są w sklepie PSS Społem nr 15 oraz w Delikatesach Centrum przy ulicy św. Jana z Dukli. Dziękujemy także za ofiary składane na jałmużnę wielkopostną do skarbony przy wyjściu z bazyliki i na kwiaty do Bożego grobu do skarbony obok kaplicy Matki Bożej. W zakrystii i w kiosku klasztornym dostępne są  paschaliki z Caritasu (12 zł).  


9.W związku z konfliktem zbrojnym w Ukrainie, organizowana jest zbiórka rzeczowa w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00. Potrzebna jest przede wszystkim żywność, artykuły medyczne, koce oraz artykuły dla dzieci. Dziękujemy za wszelką pomoc. 


10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Miłujcie się i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Szczególnie polecamy numer specjalny Gościa Niedzielnego poświęcony św. Ojcu Pio w cenie 10 zł.


11. Do 24 marca potrwa VII Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Odkryj życie z pasją” Leżajsk 2022. W tym tygodniu zapraszamy na następujące wydarzenia: dziś o 19.00 projekcja najnowszego filmu o bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim i spotkanie z reżyserem, Tadeuszem Syką.


– w poniedziałek o 19.00 spotkanie z Adamem Bujakiem, fotografem papieskim,

– we wtorek o 19.00 spotkanie z Karolem Okrasą, w środę o 16.30 spotkanie z aktorem Cezarym Żakiem,

– w czwartek o 12.00 Eucharystia na zakończenie Festiwalu, a o 16.30 spotkanie z kard. Mullerem


Na wszystkie wydarzenia są dostępne bilety, które można nabyć w dzień wydarzenia, przy wejściu do auli.


12. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni (z 2.00 na 3.00)


13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  śp. Justyna Kociołek  zamieszkała przy ul. Orzeszkowej, śp. Franciszek Goździewski  zamieszkały przy ul. T. Michałka, śp. Barbara Wylaź zamieszkała przy ul. Klasztornej i śp. Marian Siwiec  zamieszkały w Hucisku. Za naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek …


14. Naszym Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom życzymy owocnego przeżycia czasu rekolekcji wielkopostnych. Niech nam w tym dopomoże Boże błogosławieństwo.