XII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA –  ROK „C”- 19.06.2022 r.

 

1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, a o 20.30 różaniec i apel maryjny. O 11.00 Mszę Prymicyjną będzie sprawował o. Paweł Nycko, który w piątek przyjął święcenia prezbiteratu. Osobę ojca Neoprezbitera polecamy Waszej pamięci modlitewnej; o 15.30 o. bp Damian Muskus będzie sprawował Eucharystię w intencji Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku z okazji 110-lecia szkoły.

 

2. Dzisiejsza taca  przeznaczona jest  na potrzeby WSD OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.


3.Trwa Oktawa Bożego Ciała, o 17.30  nabożeństwo czerwcowe i Procesja Eucharystyczna. 

 

4.W kalendarzu liturgicznym nowego tygodnia przypada:

 

· w poniedziałek – o 12.00 ojcowie Neoprezbiterzy z naszej Prowincji odprawią Mszę Św. Prymicyjną.   

 

· we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w tym dniu o. Hipolit zaprasza o 19.00 do kaplicy Domu Pielgrzyma, na spotkanie modlitewne, w programie: słuchanie Słowa Bożego, uwielbienie śpiewem, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duszy i ciała, błogosławieństwo sakramentaliów: wody, soli, oleju i świec.

 

· we czwartek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, a także zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i ziół. W tym dniu nie będzie nabożeństwa czerwcowego o 17.30, lecz będzie ono połączone z procesją do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o 18.00.  Trasa procesji przebiegać będzie po Placu Mariackim i ogrodach klasztornych. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: przy Krzyżu Misyjnym – SS. Kanoniczki, przy FOK-u – Akcję Katolicką, w okolicach bramy wjazdowej – Straż Honorową, Żywy Różaniec i FZŚ, przy ołtarzu polowym – naszych Braci. 

 

· w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw  o Uświęcenie Kapłanów; nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych; o 8.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego; o 17.30  nabożeństwo czerwcowe i Procesja Eucharystyczna na Placu Rajskim.  

 

· w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny; w tym dniu swoje Imieniny Zakonne obchodzi nasz współbrat br. Maksym Zemanek – zakrystian. Msza Święta Imieninowa o 7.00, Solenizanta polecamy Waszej pamięci modlitewnej; w tym dniu swoje święto patronalne obchodzą Siostry Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny,  pracujące przy tutejszym klasztorze. Dziękujemy Im za posługę i otaczamy pamięcią modlitewną.

 

5. Decyzją Zarządu Prowincji do posługi w naszym Sanktuarium zostali skierowani Ojcowie Neoprezbiterzy: o. Paweł Nycko oraz o. Tobiasz Strzelecki; naszą wspólnotę opuszcza o. Dariusz Róg, któremu dziękujemy za troskę o kościoły filialne w Hucisku i Maleniskach i życzymy potrzebnych łask do pełnienia obowiązków gwardiana i proboszcza w Żurawiczkach.

 

6. Od 11 do 14 lipca odbędą się w Kalwarii Zebrzydowskiej rekolekcje dla kandydatów do Zakonu. Zachęcamy młodych mężczyzn, którzy odczuwają głos powołania, do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na stronie: powolanie.bernardyni.pl

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, oraz numeru specjalnego Gościa Niedzielnego poświęconego Cudom Eucharystycznym w cenie 12 zł..

 

8. Trwa II etap konserwacji zabytkowej XVII-wiecznej ambony w bazylice oraz renowacja ołtarza św. Józefa. Dziękujemy za waszą ofiarność i pomoc w realizacji tych prac.

 

9. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma,

a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić pamiątki  z sanktuarium.  

 

10. Dzisiaj rozpoczyna się XXXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Leżajsk 2022. O 21.00 koncert plenerowy na Placu Mariackim. Wystąpi Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod batutą ppłk Marcina Ślązaka – kierownika artystycznego Orkiestry oraz mjr Dariusza Kaczmarskiego. W poniedziałek drugi dzień festiwalu, o 19.00 w części organowej wystąpi prof. Józef Serafin, a w części kameralnej Zespół Muzyki Dawnej Jerycho. Zapraszamy.

 

11. Franciszkański Ośrodek Kultury w okresie wakacji organizuje 3 turnusy, 5-dniowych Półkolonii dla dzieci od 6 roku życia „odkryj życie z pasją. Więcej informacji na plakatach i mediach społecznościowych oraz u o. Bartymeusza.

 

12. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:  śp. Bronisława Kuszaj   zamieszkała  w przy  ul. T. Michałka, śp. Maria Majkut  zamieszkała przy ul. Przemysłowej. Wieczny odpoczynek … 

 

13.  Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Przyjaciołom  oraz Pielgrzymom życzymy radosnej Niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Pocieszenia i  Świętego Józefa Jej Oblubieńca. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.