III Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– III NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „B” – 21.01.2024

 

1. Dziś III Niedziela Zwykła, która z ustanowienia Ojca Świętego Franciszka obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Jest to dzień imienin naszego organisty, pana Jarosława Adamiaka, życzymy mu Bożego błogosławieństwa, szczególnej opieki Matki Bożej i św. Józefa. Dziś także Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. 

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

 

– w środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła; o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej;

 

– we czwartek – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, które kończy Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan (za modlitwę w tej intencji i udział we Mszy św. w tym dniu, można zyskać odpust zupełny); o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP;

 

– w piątek – wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów;

 

– w przyszłą Niedzielę przypada Światowy Dzień Trędowatych. Podczas Mszy Św. o 11.00 jeden z braci z FZŚ złoży Profesję Wieczystą.

 

3. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Miłujcie się, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

 

5. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do Kawiarni Fok Café, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami.

 

6. Zapraszamy do oglądania naszej szopki. Przypominamy, że można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego i modlitwę przed ustawionym tam żłóbkiem. Przedłużeniem zadumy nad tajemnicą żłóbka, niech będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Franciszka w dni powszednie w godzinach: 7.30 – 17.30.

7. W naszym Sanktuarium w dni powszednie odmawiane są cztery części Różańca świętego. Zapraszamy do modlitwy  po Mszy św. o 6.00, po Mszy św. o 7.00, przed Mszą św. o 12.00 oraz o 17.30     (w środy i czwartki o 17.00).

 

8. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy 8 odbędzie się we wtorek, 23 stycznia, o 17.00 w kaplicy Domu Pielgrzyma.

 

9. Zapraszamy do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury działającego przy naszym Sanktuarium  na następujące wydarzenia:

 

– dziś o 14.15 Koncert Kolęd z racji Jubileuszu 800 lat Greccio. Spotkanie rozpocznie przedstawienie pt. „Historia pewnej Gwiazdki i ważnej wieczerzy” w wykonaniu dzieci z Teatralnej Akademii Odkrywcy,     a następnie wystąpi: Chór Emaus, Bracia Nowicjusze i zaprzyjaźnione Schole dziecięco-młodzieżowe. Będzie również żywa szopka. Wstęp wolny.

 

– w sobotę, 27 stycznia, trzecie spotkanie Szkoły Duchowości Franciszkańskiej, można jeszcze dołączyć do grupy poznającej życie św. Franciszka

 

– Grupa Teatralna Franciszek zaprasza na sztukę, pt. „Baśń o grającym imbryku”. Ze względu na duże zainteresowanie widzów, dodatkowe spektakle odbędą się w niedzielę, 28 stycznia, o 14.30 i 17.00. Bilety do nabycia przez stronę internetową i w Kawiarni FOK Café.

 

– w dniach od 29 stycznia do 2 lutego zimowe półkolonie dla dzieci od 6 roku życia. Szczegóły na plakatach i w mediach społecznościowych.

 

10. Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska” zaprasza na Koncert Noworoczny dziś o 17.00 w Hali Sportowej ZST w Leżajsku. Wstęp wolny.

 

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Katarzyna Zygmunt zamieszkała w Hucisku. Za śp. Katarzynę i za naszych bliskich zmarłych odmówmy: Dobry Jezu, a Nasz Panie…

 

12. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom, Babciom i Dziadkom oraz Parafianom, Pielgrzymom i Przyjaciołom Sanktuarium życzymy obfitości Bożych łaski, opieki Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Józefa. Niech umacnia nas Boże błogosławieństwo.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku