III Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCY –  ROK „A”- 23.04.2023 r.

 

1. Dziś III Niedziela Wielkanocna rozpoczynająca Tydzień Biblijny.

 

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– w poniedziałek – uroczystość Św. Wojciecha, bpa i męczennika, Patrona Polski;

– we wtorek – święto Św. Marka, Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje, 

·       o 12.00 Msza św. z kazaniem w III tydzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy 

·       o 19.00 o. Hipolit zaprasza na spotkanie modlitewne do kaplicy Domu Pielgrzyma, w programie: słuchanie Słowa Bożego, uwielbienie śpiewem, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duszy i ciała, błogosławieństwo sakramentaliów: wody, soli, oleju i świec.

– w środę – Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej o 17.30;

– w czwartek – Nabożeństwo do św. Józefa Oblubieńca NMP o 17.30;

– w sobotę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy; w tym dniu przypada również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (29.04.1945).

 

3. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji Chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry.                W przyszłą niedzielę będziemy gościć dyrektora krakowskiego biura PKWP Konrada Ciempkę                               z pracownikami oraz stypendystę organizacji ks. Polikarpa Opio z Ugandy, który wygłosi do nas Słowo Boże. Po Mszach św. będzie można nabyć pamiątki z drewna oliwnego (m.in. różańce, krzyże, kropielnice, figurki, czy szopki) wykonane przez chrześcijan z Ziemi Św. lub wesprzeć dzieło ofiarą do puszki.

 

4. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl 

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

6. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma,

a także do naszego sklepu z dewocjonaliami. 

 

7. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel i pomoc w realizacji prac. 

 

8. W dniach 17 – 22 kwietnia w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się Kapituła Prowincjalna, w czasie której nowym Ministrem Prowincjalnym został wybrany o. dr Egidiusz Włodarczyk. Natomiast na urząd Definitora Prowincji został powołany o. Leszek Walkiewicz, ekonom naszej wspólnoty klasztornej. Gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Józefa w służbie Prowincji.

 

9. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ we wtorek po Mszy św. wieczornej.

 

10. Z głębi serca dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu zaangażowali się w sprzątanie Kalwarii Leżajskiej. W najbliższych dniach Ojciec Kustosz serdecznie zaprasza do pomocy  w porządkowaniu dróżek mieszkańców następujących ulic:

– w środę – ul. T. Michałka, Mickiewicza, Kąty, Św. Jana z Dukli, Konopnickiej, Prusa, Brzozy, Kościuszki i Pułaskiego

– we czwartek – ul.  Podleśna, Sosnowa, Leśna, Osiedle Leśników, Kochanowskiego, Orzeszkowej, Kilińskiego i Hotel Pielęgniarek  

– w piątek – ul. Opalińskiego, Kraszewskiego, Tuwima, Paderewskiego, Sienkiewicza i Szopena. 

– a w sobotę – wszystkich chętnych. Zbiórka przy pomniku św. Jana Pawła II o 16.00, w sobotę o 10.00. Prosimy przynieść narzędzia.

 

11.  W sobotę, 13 maja, odbędzie się pielgrzymka Akcji Katolickiej do Strachociny; zapisy w zakrystii.

 

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ryszard Łoś zamieszkały przy  ul. Kochanowskiego  i śp. Jan Marki zamieszkały przy ul. Mickiewicza. Za naszych zmarłych odmówmy: Dobry Jezu…

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku