IV Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 – IV NIEDZIELA ADWENTU – ROK „A”  – 18.12.2022

 

1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. W liturgii od dnia 17 grudnia weszliśmy w bezpośrednie przygotowanie na spotkanie Wcielonego Boga – ważność tych ostatnich dni podkreśla brak wspominania Błogosławionych czy Świętych.  Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego, która jest odprawiana po Mszy św. wieczornej.

 

2. Roraty w bazylice do soboty włącznie o godz. 6.45. Zachęcamy do udziału wszystkich wiernych, a szczególnie tych, którzy jeszcze na roratach nie byli. Po Mszy św. dzieci i młodzież zapraszamy do refektarza klasztornego na poczęstunek (drożdżówki, herbata, kakao).

3. W tym tygodniu zapraszamy: 

 

·  w środę – o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej; 

 

·  w czwartek – o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP; przed Mszą św. o 18.00 przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. W tym roku towarzyszy mu przesłanie „Światło dla Ciebie”.

 

4. Opłatki można  nabyć w zakrystii i sklepie klasztornym.  Dostępne są również Świece Caritas w cenie 12 złotych. Zapraszamy do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. nowe kalendarze z sanktuarium na rok 2023 i inne pamiątki.

 

5.  Zbliżamy się do Uroczystości Bożego Narodzenia. Zwróćmy uwagę na przygotowanie duchowe,  aby te święta przeżyć w zgodzie z Bogiem i bliźnimi. Zapraszamy do korzystanie z sakramentu pokuty od poniedziałku  do środy i w piątek w czasie każdej Mszy św. oraz dodatkowo w godzinach 10.00 – 12.00  i 16.00 – 18.00. 

 

6. W czwartek  spowiadać będziemy razem z kapłanami z dekanatu w godzinach: 6.00 – 12.00 i 14.00 – 18.00.  Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatni dzień! i  zapraszamy do spowiedzi szczególnie w tym dniu!

 

7. W sobotę Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego. Spowiedź od 6.00 do 12.00! Nie będzie Mszy Świętej o godz. 1800. W ten dzień zachowajmy tradycyjny post i pamiętajmy o religijnej oprawie tego wieczoru. Gromadząc się całą rodziną przy wigilijnym stole rozpocznijmy wieczerzę od przeczytania fragmentu Pisma Św. o Narodzeniu Jezusa  z Ewangelii wg św. Łukasza (Łk 2,1-14). Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, łamaniu się opłatkiem, życzeniach i śpiewaniu kolęd.

 

8. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia SOS. Przed Pasterką o godz. 23.15 Wigilijna Godzina Czytań.

 

9. W Niedzielę  Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w bazylice, w porządku Niedzielnym.

 

10. W przyszły poniedziałek drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Świętego Szczepana, pierwszego  Męczennika. Msze Święte w bazylice, jak w każdą niedzielę. W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Szczepan Dolański – duszpasterz, opiekun Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Msza św. imieninowa w intencji Ojca Solenizanta o 9.30.

 

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci  i Niedzieli. 

 

12. Przed Świętami Bożego Narodzenia Franciszkańska Akcja Charytatywna prowadzi zbiórkę artykułów spożywczych dla potrzebujących. Kosze są wystawione w sklepie PSS Społem nr 15

i w Delikatesach Centrum przy ul. Św. Jana z Dukli. Bardzo dziękujemy za wsparcie.

 

13. Zakończyły się prace w ramach II-ego etapu konserwacji więźby dachowej, trwa renowacja ołtarza św. Józefa i wymiana instalacji elektrycznej oraz prace związane z montażem pomostu na więźbie dachowej w ramach zabezpieczenia p. poż. bazyliki. Dziękujemy za ofiarność i pomoc w realizacji prac.

 

13. Zapraszamy do naszego FOK-u na następujące wydarzenia: – musical „Podróż do Narnii”, 3, 4 i 5 stycznia, spektakl komediowy kabarety MUMIO, 14 stycznia. Bilety można nabyć w kawiarni Fok Café. Więcej informacji na plakatach oraz w mediach społecznościowych. 

 

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Henryk Szwedo  zamieszkały przy ul. Narodowej Organizacji Wojskowej, śp. Kazimierz Baran tato o. Klaudiusza kustosza tego miejsca, w Wigilię o 6.45 zostanie odprawiona Msza Święta.za śp. Kazimierza. Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

 

15. W ostatnią niedzielę Adwentu liturgia przypomina nam że: „Dziewica Matka oczekiwała [Go] z wielką miłością”. Wyczekujemy z miłością Tego, który przychodzi do nas – Emmanuela – to znaczy Boga 

z nami. 

                                                      

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku