Niedziela Świętej Rodziny

 1. Dziś, w Niedzielę Świętej Rodziny, szczególnie modlimy się o zgodę i miłość w każdej rodzinie.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
 • dzisiaj – święto św. Szczepana diakona i męczennika, jest to dzień imienin naszego współbrata o. Szczepan Dolańskiego – duszpasterza, opiekuna Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Solenizant odprawi Mszę św. imieninową o 9.30. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach;
 • w poniedziałek –święto św. Jana Apostoła i EwangelistyPo Mszach św. poświęcenie wina.
 • we wtorek – święto  Świętych Młodzianków, Męczenników;
 • w środę –o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej;
 • w czwartek – o 17.30 nabożeństwo ku czciśw. Józefa Oblubieńca NMP;
 • w piątek – przypada ostatni dzień Starego Roku. Msze Święte z okolicznościowym kazaniem o 12.00 i 18.00, a po nich nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.Znajdźmy czas, aby Dobremu Bogu podziękować za otrzymane łaski i przeprosić za grzechy i zaniedbania.

W tym dniu na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje.

 • w sobotę – „Nowy Rok” – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, pierwsza sobota miesiąca oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte, jak w każdą Niedzielę;

Nowy Rok za pobożne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego możemy zyskać odpust zupełny (wypełniając też pozostałe warunki do jego uzyskania).

W tym dniu zostanie odczytany List Rektora WSD OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Taca noworoczna jest przeznaczona na potrzeby naszego Seminarium.

 • w przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic dla Żywego Różańca po Mszy św. o 11.00.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
 2. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Adam Cyran zamieszkały przy ul. Odległej; śp. Janina Stępień  zamieszkała w Hucisku. Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
 3. Parafianom, Dobrodziejom i Pielgrzymom składamy serdeczne życzenia: niech Najświętsza Rodzina z Nazaretu każdemu z Was błogosławi. Niech to błogosławieństwo prowadzi nas wszystkich ku głębszemu poznaniu Boga samego, aby w sercach było więcej pokoju i radości, aby każdy mógł uczciwie pracować na godne utrzymanie swojej rodziny, a po dniu pracy mógł odpocząć wśród bliskich, doświadczając miłości i rodzinnego ciepła.

 

  Klaudiusz Tomasz Baran OFM

 Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku