IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia - IV Niedziela Adwentu
1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. W liturgii od dnia 17 grudnia weszliśmy w bezpośrednie przygotowanie na spotkanie Wcielonego Boga. Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego, jest odprawiana po Mszy św. wieczornej.
2. Roraty w bazylice do piątku włącznie o godz. 6.45. Zachęcamy do udziału wszystkich wiernych, a szczególnie tych, którzy jeszcze na roratach nie byli.
3. Dzisiaj po Mszy Świętej ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny.
4. W dni powszednie Adwentu podczas Eucharystii o 12.00 i 18.00 są głoszone krótkie kazania katechizmowe wyjaśniające poszczególne części Mszy świętej.
5. W tym tygodniu zapraszamy:
· w środę – o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej, przed Mszą św. o 18.00 przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. W tym roku towarzyszy mu przesłanie „Światło NADZIEI!”.
· w czwartek – o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP;
6. Opłatki można nabyć w zakrystii i Kiosku klasztornym. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Miłujcie się, Gościa niedzielnego z płytą CD z kolędami śpiewanymi przez Siostry Karmelitanki i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
7. O. Cecylian Zapolski z Ukrainy dziękuje za modlitwę i ofiary otrzymane podczas swojego pobytu u nas. Zebrał: 16 273,42 zł, 100 USD i 2 Euro, a na konto przekazano mu 2390 zł. Bóg zapłać!
8. Zbliżamy się do Uroczystości Bożego Narodzenia. Zwróćmy uwagę na przygotowanie duchowe, aby te święta przeżyć w zgodzie z Bogiem i bliźnimi. Zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty od poniedziałku do środy w czasie każdej Mszy św. oraz dodatkowo w godzinach 10.00 – 12.00 i 16.00 – 18.00.
9. W czwartek spowiadać będziemy razem z kapłanami z dekanatu w godzinach: 6.00 – 12.00 i 14.00 – 18.00. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatni dzień!
W czwartek także przedświąteczny objazd chorych od 7.30. Chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii.
10. W piątek Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego. Spowiedź od 6.00 do 12.00! Nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00. W ten dzień zachowajmy tradycyjny post i pamiętajmy o religijnej oprawie tego wieczoru. Gromadząc się całą rodziną przy wigilijnym stole rozpocznijmy wieczerzę od przeczytania fragmentu Pisma Św. o Narodzeniu Jezusa z Ewangelii wg św. Łukasza (Łk 2,1-14). Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, łamaniu się opłatkiem, życzeniach i śpiewaniu kolęd.
11. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia SOS. Przed Pasterką o godz. 23.15 Wigilijna Godzina Czytań.
12. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w bazylice, jak w każdą niedzielę.
13. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Szczepan Dolański – duszpasterz, opiekun Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Msza św. imieninowa w intencji Ojca Solenizanta o 9.30.
14. Akcja „Paczuszka dla Maluszka” potrwa do poniedziałku (20 grudnia). Artykuły higieniczne prosimy przynosić do zakrystii.
15. W ostatnich dniach odbyły się dekanalne turnieje LSO w piłce nożnej halowej. Nasi ministranci zwyciężyli zarówno w kategorii Ministrant, jak i w kategorii Lektor Młodszy. Gratulujemy!
16. Zapraszamy do FOK-u na projekcje bajkowe: w poniedziałek: Renifer Niko ratuje Święta; we wtorek: Ratujmy Mikołaja; w środę: Pierwsza gwiazdka. Wszystkie projekcje o 16.30. Wstęp wolny.
17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Franciszek Jaworski zamieszkały przy ul. Siedlanka; śp. Aniela Zygmunt zamieszkała przy ul. Odległej. Dobry Jezu a nasz Panie…
18. W ostatnią niedzielę Adwentu liturgia przypomina nam scenę Zwiastowania. Maryja wprowadza nas w sens nadchodzących świąt. Bóg mieszka tam, gdzie pozwala Mu się wejść. Prośmy Maryję, aby przyniosła Jezusa także do naszych serc i domów.