IV Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCY –  ROK „A”- 30.04.2023 r.

 

1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna, tzw. Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Prosimy o modlitwę za młodych, których Bóg wzywa, o odwagę w pójściu za Jego głosem, a także za nas, o niegasnącą wierność powołaniu i siłę w codziennym życiu zakonnym. Wszystkich mężczyzn, którzy myślą o powołaniu, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań przez stronę internetową powolanie.bernardyni.pl.

 

2. Gościmy w naszym sanktuarium Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji Chrześcijan prześladowanych za wiarę. Jest pośród nas dyrektor krakowskiego biura stowarzyszenia Konrad Ciempka z pracownikami oraz stypendystą organizacji ks. Polikarpem Opio z Ugandy, który głosi Słowo Boże. Po Mszy św. można nabyć pamiątki z drewna oliwnego wykonane przez chrześcijan z Ziemi Św. lub wesprzeć dzieło ofiarą do puszki.

 

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

 

– w poniedziałek – wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe, które w bazylice będą odprawiane o 17.30. Zapraszamy do udziału w tej pięknej modlitwie

 

– we wtorek – wspomnienie św. Atanazego biskupa i Doktora Kościoła oraz Dzień Flagi Narodowej;

 

– w środę – Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte w tym dniu jak w każdą Niedzielę; Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej o 17.30;

 

– w pierwszy czwartek miesiąca – wspomnienie św. Floriana, Męczennika, o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową, o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa, a o 18.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

 

– w pierwszy piątek – Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z Adoracją o 7.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30. Odwiedziny chorych od 7.30 (chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii).

– w pierwszą sobotę – święto Świętych Filipa i Jakuba. Msze święte z Adoracją o 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00 Wieczór Uwielbienia, składający się z medytacji biblijnej, uwielbienia i modlitwy różańcowej; – w przyszłą Niedzielę – Uroczystość Odpustowa NMP Leżajskiej, Matki Bożej Pocieszenia, kaznodzieją będzie o Gwidon Hensel z Kalwarii Zebrzydowskiej, po Mszy św. o 11.00 zmiana Tajemnic różańcowych;

 

·        z okazji Dnia Powiatu i Jubileuszu 25-lecia Powiatu Leżajskiego Mszy św. o 13.00 będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi ks. Prałat Kryspin Dubiel;

 

·        o 17.30 nabożeństwo majowe połączone z uroczystą procesją z feretronem Matki Bożej Leżajskiej po ogrodach klasztornych.

 

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

5. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie możemy nabyć m.in. nowe wydanie przewodnika po Sanktuarium.

 

6. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP, przygotowujemy się także do konserwacji oraz wymiany okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

 

7. W środę zapraszamy na miejskie obchody 232. rocznicy uchwalenia konstytucji 3–go Maja. Msza św.  o 11.30 w Farze, a następnie część artystyczna. Organizatorami uroczystości jest Parafia Farna i Miasto Leżajsk. Natomiast Starosta Leżajski i Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej zapraszają na Powiatowy Koncert z okazji Narodowego Święta Konstytucji. Początek o 18.00 na placu przy Muzeum

 

8. W sobotę, 13 maja, odbędzie się pielgrzymka Akcji Katolickiej do Strachociny, Wyjazd o 7.30 sprzed Domu Pielgrzyma, koszt 50 zł zapisy w zakrystii.

 

9. Członkowie Róż Różańcowych organizują pielgrzymkę w Bieszczady w dniach 20-21 maja. Wyjazd o 7.00 sprzed Domu Pielgrzyma, zapisy w zakrystii, koszt 250 zł (zaliczka 50 zł) .

 

10. Z głębi serca dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionych dniach zaangażowali się w sprzątanie Kalwarii Leżajskiej. „Bóg zapłać” za waszą pracę i troskę.

11. Zapraszamy do naszego FOK-u na koncert zespołu Atom String Quartet w piątek o 19.00 w ramach cyklu koncertów „Impresje muzyczne”. Więcej informacji na plakatach i w mediach społecznościowych.

 

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Władysław Hałaj zamieszkały przy ul. Szopena. Za śp. Władysława i naszych zmarłych odmówmy: Dobry Jezu…

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku