IV Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA –  ROK „C”- 08.05.2022 r.

 

1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna, tzw. Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Na Mszy Świętej o 11.00 I Komunia Święta dzieci klas III. Obejmijmy je naszą modlitwą. Dzieci będą przeżywać Biały tydzień gromadząc się każdego dnia na nabożeństwie majowym i na Mszy Świętej wieczornej.

 

2. Nabożeństwa Majowe  w naszej bazylice będą codziennie o 17.30. Zapraszamy do licznego udziału w tej pięknej modlitwie, szczególnie dzieci i młodzież, jako przygotowanie do bierzmowania oraz rodziców i wszystkich, którzy autentycznie kochają Maryję.

 

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

 

– w poniedziałek – Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. W tym dniu swoje Imieniny obchodzi o. Stanisław Komornik, którego polecamy modlitewnej pamięci. Zapraszamy na Mszę świętą imieninową o 7.00 .

 

– w środę –  o 18.00 Msza Święta w intencji Bractwa Szkaplerznego, a następnie nabożeństwo w Kaplicy Matki Bożej. Pół godziny przed Eucharystią, w zakrystii, zapisy dla chętnych do przyjęcia szkaplerza.

 

–  w czwartek   – wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, prezbitera;

 

–  w  piątek – wspomnienie NMP Fatimskiej; po wieczornej Mszy Świętej Nabożeństwo Fatimskie;

 

–  w sobotę – święto św. Macieja Apostoła. W tym dniu swoje imieniny zakonne obchodzi o. Dariusz Róg, duszpasterz w Hucisku i Maleniskach, katecheta w ZST. Msza Święta Imieninowa w poniedziałek, 8 maja, o 7.00. Osobę Solenizanta polecamy Waszej pamięci modlitewnej.

 

– w przyszłą Niedzielę – o  11.00 uroczystości Rocznicy I Komunii Świętej dla dzieci klas IV.

4.  W poniedziałek, 9 maja, po Mszy św. wieczornej, spotkanie członków Akcji Katolickiej. Natomiast wyjazd na pielgrzymkę do Strachociny w sobotę  14 maja  o 7.30 z parkingu przed Domem Pielgrzyma, koszt 50zl.

 

5. Od 7  do 14 maja po Mszy Świętej o 18.00 Akcja Katolicka odmawia litanię do św. Andrzeja Boboli w intencji kapłanów.

 

6. W czwartek, 12 maja,  po Mszy Św. wieczornej odbędzie się  spotkanie FZŚ w salce w FOK-u.

 

7. Z głębi serca dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionych dniach zaangażowali się w sprzątanie Kalwarii Leżajskiej. „Bóg zapłać” za waszą pracę i troskę.  

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Miłujcie się, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

9. Zapraszamy do naszego FOK-u na następujące zbliżające się wydarzenia:

 

– 30 maja – CIRCUS SHOW, widowisko dla dzieci,

– 3 czerwca – koncert zespołu folkowego „TOŁHAJE” w ramach muzycznego lata w FOK,

– 14 czerwca na koncert legendarnego zespołu „KOMBI” w ramach muzycznego lata w FOK.

Więcej informacji na plakatach i mediach społecznościowych, a bilety wstępu na każde z tych wydarzeń można nabyć codziennie w Fok Café w godzinach 16.00-19.00. 

 

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  śp. Paweł Matkowski zamieszkały przy ul. Kochanowskiego, śp. Olivier Helmrich zamieszkały w Irlandii. Za naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek…

 

11. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Przyjaciołom  oraz Pielgrzymom życzymy radosnej Niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Św. Józefa. Natomiast Dzieciom Pierwszokomunijnym życzymy, by Jezus napełniał Ich serca swoim Boskim pokojem, ufnością i radością wiary.