IV Niedziela Wielkanocna

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA   –  ROK „B”- 21.04.2024 r.

 

1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna, tzw. Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Prosimy o modlitwę za młodych, których Bóg wzywa, o odwagę w pójściu za Jego głosem, a także za nas, o niegasnącą wierność powołaniu i siłę w codziennym życiu zakonnym. Wszystkich mężczyzn, którzy myślą o powołaniu, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań przez stronę internetową powolanie.bernardyni.pl.

               

Po Mszach świętych o 8.00, 9.30, 11.00. 13.00 i 15.30 Siostry Kanoniczki Ducha Świętego będą  przy Bazylice rozdawały foldery o swoim Zgromadzeniu oraz obrazki z Koronką do Ducha Świętego za powołania i powołanych.

 

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

 

– dzisiaj swoje Imieniny zakonne obchodzi nasz współbrat br. Anzelm Olearczyk – zakrystian. Osobę Solenizanta polecamy Waszej pamięci modlitewnej.

 

– we wtorek – uroczystość Św. Wojciecha, bpa i męczennika, Patrona Polski; o 12.00 Msza św. z kazaniem w II tydzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy; o 19.00 o. Hipolit zaprasza na spotkanie modlitewne do kaplicy Domu Pielgrzyma, w programie: słuchanie Słowa Bożego, uwielbienie śpiewem, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem  o uzdrowienie duszy i ciała, błogosławieństwo sakramentaliów: wody, soli, oleju i świec.

 

– w środę – wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika.  Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej o 17.30;

 

– w czwartek – święto Św. Marka, Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje, Nabożeństwo do św. Józefa Oblubieńca NMP o 17.30;

 

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, Miłujcie się oraz dwumiesięcznika „Historia Kościoła”. 

 

4. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do Kawiarni Fok Café, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami.

 

5. Trwa konserwacja oraz wymiana okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

 

6. W najbliższych dniach Ojciec Kustosz serdecznie zaprasza do pomocy w wiosennym sprzątaniu Kalwarii Leżajskiej. Porządek na dróżkach powinien leżeć nam na sercu, dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc mieszkańców następujących ulic:

 

·       w poniedziałek – ul. Borki, Słoneczna, Siedlanka, Fabryczna, Przemysłowa

 

·       we wtorek – ul. Zielona, Łąkowa, Klasztorna, Broniewskiego, Żeromskiego

 

·       środę – ul. Narodowej Organizacji Wojskowej,  11 Listopada, Bernardyńska,  Franciszkańska

 

·       we czwartek – ul. Armii Krajowej, Popiełuszki, Nowińskiego, Plac Mariacki

 

·       w piątek – ul. Matejki, Kossaka, Brody, Wyspiańskiego, Iwaszkiewicza

 

·       w sobotę – ul. T. Michałka, Mickiewicza, Kąty, Św. Jana z Dukli, Konopnickiej, Prusa, Brzozy, Kościuszki i Pułaskiego

    

Zbiórka przed pracą przy pomniku Św. Jana Pawła II o godz. 16.00. Prosimy przynieść narzędzia.

 

7. Zapraszamy do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury, na ostatnie wydarzenia Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej – dzisiaj o 19.00 spotkanie z dr Lilią Suchocką, która specjalizuje się w pracy z osobami doświadczającymi kryzysów egzystencjalnych, w piątek o 17.00 spektakl Teatru Mumio obchodzącego 25 rocznicę występów na scenie, a w sobotę o 18.00, kończące Festiwal, spotkanie z ks. Bogusławem Kowalskim, przyjacielem śp. ks. Piotra Pawlukiewicza. Bilety można nabyć w Kawiarni FOK Cafe, przez stronę internetową oraz bezpośrednio przed wydarzeniami w auli.

 

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janina Dec zamieszkała przy ul. Opalińskiego i śp. Mateusz Wańczyk zamieszkały w Hucisku. Za naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek… 

 

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku