V Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCY –  ROK „A”- 07.05.2023 r.

 

1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. W naszym Sanktuarium Uroczystość Odpustowa NMP Leżajskiej, Matki Bożej Pocieszenia, kaznodzieją jest o. Gwidon Hensel z Kalwarii Zebrzydowskiej. Po Mszy Św. o 8.00 zapraszamy na drogę krzyżową,  po Mszy Św.  o 9.30 na Stacje Radości Matki Bożej,  po Mszy św. o 11.00 zmiana Tajemnic różańcowych.  Z okazji Dnia Powiatu i Jubileuszu 25-lecia Powiatu Leżajskiego Mszy św. o 13.00 będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi ks. Prałat Kryspin Dubiel, o 17.30 nabożeństwo majowe połączone z uroczystą procesją z feretronem Matki Bożej Leżajskiej po ogrodach klasztornych. O 20.30 różaniec i apel maryjny w kaplicy Matki Bożej. 

 

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– w poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. W tym dniu swoje Imieniny obchodzi nasz Jubilat, były kustosz naszego Sanktuarium,  o. Stanisław Komornik, którego polecamy modlitewnej pamięci. Msza święta imieninowa o 7.00 .

 

– w środę –  o 18.00 Msza święta w intencji Bractwa Szkaplerznego, a następnie nabożeństwo w Kaplicy Matki Bożej. Pół godziny przed Eucharystią, w zakrystii, zapisy dla chętnych do przyjęcia szkaplerza.

 

–  w  piątek – wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, prezbitera;

 

–  w sobotę –  wspomnienie NMP Fatimskiej; po wieczornej Mszy Świętej Nabożeństwo Fatimskie;

 

– w przyszłą Niedzielę – o 11.00 I Komunia Święta dzieci klas III.

 

3. Nabożeństwa Majowe  w naszej bazylice będą codziennie o 17.30. Zapraszamy do licznego udziału w tej pięknej modlitwie, szczególnie dzieci i młodzież, jako przygotowanie do I Komunii i bierzmowania oraz rodziców i wszystkich, którzy autentycznie kochają Maryję.

 

4. Spotkanie członków Akcji Katolickiej w poniedziałek o 18.45.

 

5. O. Paweł  zaprasza na spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy 8  w środę o 18.00 w kaplicy Domu Pielgrzyma. Obecność obowiązkowa.

6. W czwartek podczas Mszy św. o 18.00 w kaplicy Domu Pielgrzyma odbędzie się przyjęcie do nowicjatu dwóch członków FZŚ.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

8. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl 

 

9. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami.

 

10. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP, przygotowujemy się także do konserwacji oraz wymiany okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

 

11. W sobotę, 13 maja, odbędzie się pielgrzymka Akcji Katolickiej do Strachociny, Wyjazd o 7.30 sprzed Domu Pielgrzyma, koszt 50 zł zapisy w zakrystii.

 

12. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które gościliśmy w naszym Sanktuarium tydzień temu, bardzo dziękuje wielką otwartość, życzliwość i wsparcie. Zebrano łącznie 60 229,54 zł, 185£, 40€, 40$ i 100 koron duńskich.

 

13. Zapraszamy do naszego FOK-u na następujące wydarzenia:  impresje muzyczne – cykl koncertów znakomitych polskich artystów. Usłyszymy m.in.: Leszka Możdżera, Kasię Cerekwicką, Piotra Cugowskiego, Janusza Radka czy zespół Raz Dwa Trzy. Najbliższy koncert w niedzielę 14 maja o 19.00; spektakle teatralne: „Kłamstewka” oraz „Improłajzers”. Więcej informacji na plakatach i w mediach społecznościowych.

 

14. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy opieki Maryi – Matki Pocieszenia Pani Leżajskiej  i Jej Przeczystego Oblubieńca – Świętego Józefa; obfitości darów Bożych w codziennym życiu, a maturzystom światła Ducha Świętego na czas kolejnych egzaminów i wyboru drogi życiowej zgodnej z wolą Bożą.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku