IV Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 


1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie, w którym pomaga szczególnie modlitwa, post i jałmużna.

 

2. W Wielkim Poście w naszym Sanktuarium odprawiane są nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

· Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w Niedzielę po Mszy Św. (bez kazania) rozpoczynającej się o 15.30;

· Droga Krzyżowa w tym tygodniu w piątek o 17.15 oraz dodatkowo w niedzielę o 10.30, w poniedziałek i we wtorek o 17.00, środę i piątek po Mszy Św. o 12.00

 

3. W czasie Wielkiego Postu codziennie o 15.00 w naszym sanktuarium odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, prosząc o pokój na Ukrainie i Boże miłosierdzie nad światem.  

 

4. W tym tygodniu:

 

· spotkanie modlitewne w kaplicy Domu Pielgrzyma we wtorek o 19.00, w programie: słuchanie Słowa Bożego, wspólne uwielbienie śpiewem, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duszy i ciała, błogosławieństwo sakramentaliów: wody, soli, oleju i świec.

· w środę o 17.30  Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej;

· we czwartek  o 17.30 Nabożeństwo do św. Józefa;

· w pierwszy piątek – Msze Święte z Adoracją o 7.00  i 18.00. Msza Św. dla dzieci o 16.30. Odwiedziny chorych od 7.30 (chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii).

· w pierwszą sobotę po Mszy Świętej o 7.00 i 18.00 Adoracja i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

· w przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic dla Żywego Różańca po Mszy św. o 11.00.

 

5. Zapraszamy na Rekolekcje dla Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku, które poprowadzi o. Zefiryn Mazur: w poniedziałek i wtorek Msza Święta o 10.45, w środę o 9.00 Droga krzyżowa, a następnie Eucharystia.

 

6. Trwa zbiórka artykułów żywnościowych dla ubogich. Kosze wystawione są w sklepie PSS Społem nr 15 oraz w Delikatesach Centrum przy ulicy św. Jana z Dukli. Dziękujemy także za ofiary składane na jałmużnę wielkopostną do skarbony przy wyjściu z bazyliki i na kwiaty do Bożego grobu do skarbony obok kaplicy Matki Bożej. W zakrystii i w kiosku klasztornym dostępne są  paschaliki z Caritasu (12 zł).  

 

7. W zeszłą Niedzielę zbierane były ofiary do puszek na leczenie Błażeja Niemczyka z Wierzawic. Zebrano 13 324 zł i 25 euro. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. 

 

 8. W dniu 8 kwietnia 2022 r. z Sanktuarium w Janowie Lubelskim wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Najdłuższa trasa kończy się w Leżajsku. Więcej informacji na plakatach.

 

9. Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu zaprasza uczniów klas VIII do zapoznania się z ofertą szkoły. Więcej informacji na plakatach oraz na stronie internetowej.

 

10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Miłujcie się, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

11. Miejski Ośrodek Pomocy Społeczne w Leżajsku informuje, że w tym roku będzie realizował program rządowy pod nazwą „Korpus wsparcia seniorów”, w ramach którego dla mieszkańców Leżajska powyżej 65 roku życia będzie zapewniona bezpłatna opieka na odległość tzw. teleopieka w postaci określonej liczby tzw. opasek monitorujących funkcje życiowe seniora. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny bądź osobisty z Miejskim Ośrodkiem Pomocy społecznej w Leżajsku, Plac Jaszowskiego 6.

 

12.  W przyszłą Niedzielę Stowarzyszenie Misio Misericordia będzie rozprowadzało palmy. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie ks. Zdzisława Grada, misjonarza który posługuje  na Madagaskarze.

 

13. W czwartek zakończył się VII Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Odkryj życie z pasją”. Dobremu Bogu dziękujemy za ten czas i powierzamy Mu wszystkich gości i uczestników tego wydarzenia. 

  

14. Naszym Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom na czas nowego tygodnia życzymy pełnych zadumy spotkań z cierpiącym Chrystusem. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.