IV Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK „A” – 2023.03.19

 

1. W dzisiejszą IV Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Rekolekcje poprowadzi o. dr Cyprian Moryc, definitor naszej Prowincji.

 

Znajdźmy czas w te dni, by głoszone słowo Boże mogło odnowić nas duchowo i przygotować do radości Wielkanocy. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji głoszącego słowo i całej naszej parafii. Ofiary zbierane na tacę w środę będą przeznaczone dla rekolekcjonisty.

 

2. Rozpoczęła się wizytacja kanoniczna Parafii. Przeprowadza ją ks. bp. Stanisław Jamrozek. Plan wizytacji jest następujący: Dzisiaj – kościoły filialne w Hucisku i Maleniskach, natomiast Bazylika jutro, w drugi dzień rekolekcji, w czasie Odpustu ku czci św. Józefa. Msze święte w sanktuarium jak w Niedzielę. Podczas Mszy św. o 6.00 – powitanie ks. biskupa i sprawozdanie o. proboszcza; po Mszy o 15.30 spotkanie z grupami działającymi w Parafii; o 18.00 – Suma Odpustowa.  Mamy świadomość, że jutro jest dzień pracujący, ale z głębi serca zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej z racji wizytacji i odpustu ku czci św. Józefa.

 

3. We wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną o 7.00, 12.00 i 18.00

 

4. W środę – o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej; 

 

 · w czwartek – o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP.

 

5. W Wielkim Poście w naszym Sanktuarium odprawiane są nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

 

·Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w Niedzielę po Mszy św. (bez kazania) rozpoczynającej się o 15.30;

 

·Droga Krzyżowa tradycyjnie w piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla starszych;

·dodatkowo Droga Krzyżowa: w niedzielę o 10.30 (prowadzi Franciszkańska Młodzież Oazowa); w poniedziałek o 17.00 (prowadzi Straż Honorowa NSPJ);środę i piątek po Mszy Św. o 12.00 (prowadzi FZŚ)

 

6. W czasie Wielkiego Postu codziennie o 15.00 odmawiamy w naszym sanktuarium Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Od 19 do 25 marca trwa tydzień modlitw o ochronę życia, specjalne nabożeństwo po Koronce.

 

7. W sobotę 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, święto patronalne naszej bazyliki i parafii przyklasztornej oraz Dzień Świętości Życia. Przyrzeczenie podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego można będzie składać przez cały dzień. Deklaracje duchowej adopcji wystawione są przy wyjściu z bazyliki. W tym dniu w naszym Sanktuarium odpust. Msze Święte jak w niedzielę. Kaznodzieją będzie o. dr Anicet Gruszczyński, a Mszy Świętej o 11.00 będzie przewodniczył kanclerz Kurii ks. Bartosz Rajnowski. 

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

9. Trwa zbiórka artykułów żywnościowych dla ubogich. Kosze wystawione są w sklepach PSS Społem nr 15 oraz w Delikatesach Centrum przy ulicy św. Jana z Dukli. Dziękujemy także za ofiary składane na jałmużnę wielkopostną do skarbony przy wyjściu z bazyliki i na kwiaty do Bożego grobu do skarbony obok kaplicy Matki Bożej. W zakrystii i w kiosku klasztornym dostępne są miód i  paschaliki z Caritasu (12 zł)

 

10. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. obraz przedstawiający scenę Zwiastowania z ołtarza głównego bazyliki.

 

11. W ubiegłą Niedzielę odbyła się zbiórka na leczenie Zosi Pająk, chorej na SMA. Bardzo dziękujemy za otwarte serca i złożone ofiary. Zebrano 18 092,20 zł oraz 4 516 $. Bóg zapłać!

 

12. Zapraszamy do naszego FOK-u na następujące wydarzenia: 13 kwietnia, koncert muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu Mateo, 16 kwietnia, teatr Funny Balls dla dzieci, 19 kwietnia, koncert Anny Marii Jopek, 21 kwietnia, spektakl  teatralny „Ordonka, jeśli mnie kochasz” teatru Bo Tak. Więcej informacji na plakatach i w mediach społecznościowych. Bilety można nabyć każdego dnia w kawiarni Fok Café, w godzinach od 16.00 do 19.00.

 

13. Dzisiaj zbiórka do puszek na Fundację Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II „Wzrastanie”.

14. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni (z 2.00 na 3.00)

 

15. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Józef Jaśkowski zamieszkały przy ul. Franciszkańskiej. Śp. Józefa i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…    

 

16. Naszym Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom życzymy owocnego przeżycia czasu rekolekcji wielkopostnych. Niech nam w tym dopomoże Boże błogosławieństwo.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku