IV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– IV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „B” – 28.01.2024

 

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą i Światowy Dzień Trędowatych.  Podczas Mszy Św. o 11.00 jeden z braci z FZŚ złoży Profesję Wieczystą.

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

 

– we wtorek – wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy;

 

– w środę – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera; o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej;

 

– w pierwszy czwartek miesiąca – o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Straż Honorową NSPJ; o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP; o 18.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

 

–  w pierwszy piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic w porządku niedzielnym. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. We wszystkich świątyniach zbierane są ofiary na utrzymanie klasztorów kontemplacyjnych. Po Mszy św. o 18.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od 8.00 (nowych chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii). 

 

Na Święto Ofiarowania Pańskiego Metropolita Przemyski Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Każdego, kto skorzysta z dyspensy, zachęca się do złożenia ofiary (jałmużny) na zakony kontemplacyjne lub na misje święte.

 

– w pierwszą sobotę – Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi z Adoracją o 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00 Wieczór Uwielbienia, składający się z medytacji biblijnej, uwielbienia i modlitwy różańcowej; czuwanie zakończymy Apelem Maryjnym około 21.00. W tym dniu przypada wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika. Po każdej Mszy św. poświęcenie jabłek i błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

 

– w przyszłą niedzielę Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o 11.00. 

 

3. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Miłujcie się, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

 

5. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do Kawiarni Fok Café, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami.

 

6. Zapraszamy do oglądania naszej szopki, która w bazylice pozostanie do 11 lutego. Przypominamy, że do dnia 2 lutego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za nawiedzenie naszego kościoła i modlitwę przed żłóbkiem. Przedłużeniem zadumy nad  tajemnicą  żłóbka,  niech  będzie  Adoracja Najświętszego  Sakramentu  w  kaplicy św.  Franciszka w  dni  powszednie  w  godz: 7.30–17.30.

 

7. W naszym Sanktuarium w dni powszednie odmawiane są cztery części Różańca świętego. Zapraszamy do modlitwy po Mszy św. o 6.00, po Mszy św. o 7.00, przed Mszą św. o 12.00 i o 18.00.              

 

8. Spotkanie Straży Honorowej we wtorek (30 stycznia) po Mszy św. wieczornej.

9. Przypominamy, że działa punkt informacyjny dla osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Konsultacje odbywają się w każdą niedzielę w godzinach: 10.00-12.00 w Domu Pielgrzyma w pokoju nr 104.

 

10. Zapraszamy do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury działającego przy naszym Sanktuarium na następujące wydarzenia:

 

– dziś Grupa Teatralna Franciszek zaprasza na sztukę, pt. „Baśń o grającym imbryku” o 14.30 i 17.00.

 

– w sobotę o 15.00 projekcja bajki dla dzieci. Szczegóły w mediach społecznościowych.

 

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jan Sonder zamieszkały przy ul. Bernardyńskiej.

Śp. Jana i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

 

12. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom, Drogim Parafianom, Dobrodziejom, Przyjaciołom i Pielgrzymom, życzymy obfitości Bożych łask, opieki Matki Bożej Leżajskiej i Świętego Józefa. Wszystkim, którzy rozpoczęli ferie zimowe życzymy dobrego, spokojnego wypoczynku oraz odnowienia sił fizycznych i duchowych. Niech umacnia nas Boże błogosławieństwo.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku