IV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023 r.

 

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą i Światowy Dzień Trędowatych, 

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

 

– w poniedziałek – wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy;

 

– we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

 

– w środę – o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej;

 

· w pierwszy czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic w porządku niedzielnym.  Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Uroczyste obchody tego dnia w Archidiecezji Przemyskiej będą miały miejsce m. in. w naszej Bazylice:

 

– o 15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia;

 

– o 15.30 Msza św. pod przewodnictwem Ks. biskupa z udziałem Osób Konsekrowanych.

 

– o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Straż Honorową NSPJ,

 

– o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP, 

 

– o 18.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

 

We wszystkich świątyniach zbierane są ofiary na utrzymanie klasztorów kontemplacyjnych.

 

·  w pierwszy piątek  – wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika. Po każdej Mszy św. Poświęcenie jabłek i błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.  Msze św.  o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z Adoracją o 7.00 i 18.00.  Msza św. dla dzieci o 16.30.  Odwiedziny chorych od 7.30 (chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii).

· w pierwszą sobotę – Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi z Adoracją o 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00 Wieczór Uwielbienia, składający się z medytacji biblijnej, uwielbienia i modlitwy różańcowej; czuwanie zakończymy Apelem Maryjnym o 21.00.

 

· w przyszłą niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. Po każdej Eucharystii obrzęd błogosławieństwa chleba i wody. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św.  o 11.00. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Waldemar ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich pracujący w Republice Środkowoafrykańskiej.

 

3. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl

 

4. O. Paweł  zaprasza na spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy 8 we wtorek o 16.30 w kaplicy domu pielgrzyma. Obecność obowiązkowa! Natomiast o. Eliasz zaprasza Rodziców dzieci komunijnych na spotkanie w środę o 17.00 w FOK-u.   

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.     

 

6. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić m. in. nowe kalendarze z sanktuarium i inne pamiątki.

 

7. Zapraszamy do naszego FOK-u na następujące wydarzenia:

 

– dziś o 15.00 i 18.00 Teatr Baniek Mydlanych

 

– w dniach: 1-14 marca br. kolejny Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Odkryj życie

z pasją” Leżajsk 2023. Gośćmi tegorocznej edycji będą m. in: Piotr Cugowski, Marcin Daniec, o. Adam Szustak OP, Stanisława Celińska, Robert Mazurek, Rafał Mroczek, Jacek Magiera, Ida Nowakowska, Tadeusz Chudecki, czy Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Więcej informacji na plakatach i w mediach społecznościowych. Bilety można nabyć w kawiarni Fok Café. 

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Andrzej Tokarz zamieszkały przy ul. Leśnej. Śp. Andrzeja i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…    

 

9. Wszystkim Drogim Parafianom, Dobrodziejom, Przyjaciołom i Pielgrzymom, życzymy wielu łask, opieki Matki Bożej Leżajskiej i Świętego Józefa. Niech umacnia nas Boże błogosławieństwo.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku