IV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 –   IV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK „C” – 2022.01.30 


1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą i Światowy Dzień Trędowatych


·       o 17.00  Adoracja Żłóbka prowadzona przez FZŚ.


2.  W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:


 w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;


– w środę – Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej GromnicznejMsze Święte z poświęceniem gromnic w porządku niedzielnym. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego, we wszystkich świątyniach zbierane są ofiary na utrzymanie klasztorów kontemplacyjnych

·       o 18.00 Msza św. w intencji osób konsekrowanych pracujących w naszej parafii i pochodzących  z niej. 


·       o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej;


– w pierwszy czwartek  wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika. Poświęcenie jabłek i błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła po każdej Mszy św. 


·       o 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Straż Honorową NSPJ, 


·       o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP


·       o 18.00 Msza Święta o nowe powołania kapłańskie, zakonne i  misyjne.


– w pierwszy piątek   – Msze św.  o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z Adoracją o 7.00 i 18.00.  Msza Święta dla dzieci o 16.30.  Odwiedziny chorych od 7.30 (chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii).


– w pierwszą sobotę – wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. Po każdej Eucharystii obrzęd błogosławieństwa chleba i wody. Msze Święte o Niepokalanym Sercu Maryi z Adoracją o 7.00 i 18.00.


– w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o 11.00.


3. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy na Rekolekcje ze św. Franciszkiem  w dniach: 18 – 20 lutego br. w Leżajsku. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanieoraz na stronie powolanie.bernardyni.pl


4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.


5. Pragniemy już dziś poinformować i zaprosić na VII Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Odkryj życie z pasją” – Leżajsk 2022, który odbędzie się w dniach: 10-24 marca. Będzie to czas wypełniony modlitwą, spotkaniami, koncertami, prelekcjami i warsztatami. Zaproszeni są wspaniali goście, m.in.: Paweł Domagała, Muniek Staszczyk, Cezary Żak, Karol Okrasa, Tomasz Rożek, Adam Bujak, Kard. Muller, Magdalena Wolińska-Riedi. Więcej informacji znajduje się na plakatach oraz w mediach społecznościach. Bilety wstępu na każde z festiwalowych wydarzeń są do nabycia każdego dnia w godz. 16-19 w Fok Café.


6. Najbliższy kurs przedmałżeński planowany jest w dniach 5-6 marca br.


7. Wszystkim Drogim Parafianom, Dobrodziejom, Przyjaciołom i Pielgrzymom, życzymy wielu łask Bożych. Niech Matka Boża Leżajska wraz ze Świętym Józefem mają Was  w swojej opiece.