Kard. Gerhard Ludwig Müller w Sanktuarium Leżajskim

Od 24 marca gościliśmy w naszym Sanktuarium J. Em Ks. Kardynała Gerharda Ludwiga Müllera – bliskiego współpracownika papieża Benedykta XVI, emerytowanego prefekta Kongregacji Nauki Wiary. 


Na zaproszenie o. Bartymeusza Ksiądz Kardynał był gościem Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej, gdzie odbył niezwykle ciekawą rozmowę z dr hab. teologii dogmatycznej, profesorem nadzwyczajnym, wykładowcą na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie ks. Robertem Woźniakiem o „Kulturze Ewangelii”. Tłumaczem w czasie rozmowy był Ks. prał. dr Sławomir Śledziewski, kapelan i bliski współpracownik Kardynała Mullera.

 

W piątek 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest świętem patronalnym naszej Bazyliki, Ks. Kardynał przewodniczył uroczystej  Mszy Świętej o 18.00.  W Szczególny sposób modliliśmy się o pokój na Ukrainie. Po Eucharystii, w kaplicy Matki Bożej, w łączności z Papieżem Franciszkiem w obecności Ks. Kardynała, o. Klaudiusz Baran – Kustosz leżajskiego sanktuarium odczytał Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. 

 

26 marca, wczesnym rankiem Ks. Kardynał odprawił Eucharystię w klasztornej kaplicy, zwiedzał Muzeum Prowincji, po czym udał się w dalszą podróż do Krakowa.