Niedziela Chrztu Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – ROK „B” – 07.01.2024

 

1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego. Wspominamy wydarzenia nad Jordanem, gdzie Bóg potwierdził, że Jezus jest Jego Synem. Ta uroczystość kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd  do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego. Po Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. o 11.00 zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

 

2. W liturgii Kościoła obchodzimy:

 

· w środę – o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej; a o godz. 18.00 Msza św.

i nabożeństwo dla Grupy Szkaplerznej. Pół godziny przed Eucharystią, w zakrystii, zapisy dla chętnych do przyjęcia szkaplerza

 

· w czwartek – o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP;

 

·w przyszłą niedzielę, 14 stycznia, odbędzie się Adoracja Żłóbka prowadzona przez FZŚ. Po Adoracji dwie siostry z FZŚ zostaną przyjęte do postulatu.

 

3. W tym tygodniu będzie kontynuowana wizyta duszpasterska w naszej parafii. Kolędę rozpoczynamy od 16.00, natomiast w sobotę od 10.00. Plan jest następujący:

 

– poniedziałek, 8 stycznia – ul. Kochanowskiego, Konopnickiej, Sienkiewicza, Paderewskiego;

 

– wtorek, 9 stycznia – ul. Wyspiańskiego; Mickiewicza; Tuwima, Orzeszkowej, Kilińskiego, i Kraszewskiego;

 

– środa, 10 stycznia – ul. T. Michałka; Szopena; Hollendra; Asnyka; św. Jana z Dukli;  

 

– czwartek, 11 stycznia – ul. Sosnowa; Leśna; Podleśna; Kąty

 

– piątek, 12 stycznia – Os. Leśników; Hotel Pielęgniarek; Narodowej Organizacji Wojskowej; 11 Listopada; Nowińskiego; Kościuszki i Pułaskiego; Plac Mariacki;

 

– sobota, 13 stycznia – ul. Opalińskiego.

Kapłani przychodzący z wizytą duszpasterską nie zbierają ofiar. Jeśli ktoś chce złożyć ofiarę, może to zrobić rzucając ją na tacę w kopercie z dopiskiem „kolęda”.

 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Miłujcie się, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Dostępne są również kalendarze z naszego sanktuarium na rok 2024.

 

6. Osoby chore na celiakię mogą przyjmować Komunię św. pod postacią niskoglutenowych komunikantów. Wystarczy pod koniec rozdawania Komunii Św. podejść pod tabernakulum i zgłosić kapłanowi chęć jej przyjęcia.

 

7. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl  

 

8. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do Kawiarni Fok Café, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami.

 

9. Zapraszamy do oglądania naszej szopki. Przypominamy, że można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego i modlitwę przed ustawionym tam żłóbkiem. Przedłużeniem zadumy nad tajemnicą żłóbka, niech będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Franciszka w dni powszednie w godzinach: 7.30 – 17.30.

 

10. Kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach 20-21 stycznia 2024 r.; zapisy drogą mailową.

 

11. Grupa Teatralna Franciszek działająca przy naszym sanktuarium zaprasza na swoją najnowszą sztukę, pt. „Baśń o grającym imbryku”. Przedstawienia odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 i 18.00, w środę, 10 stycznia o godz. 9.00 i 11.30 oraz w przyszłą sobotę i niedzielę o godz. 16.00. Bilety do nabycia przez stronę internetową i w Kawiarni FOK Café. Szczegóły na plakatach i w mediach społecznościowych.

 

12. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności: śp. Józefa Koziarz, zamieszkała przy ul. Żeromskiego. Za śp. Józefę i naszych Zmarłych odmówmy: Wieczne odpoczywanie…

 

13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki swoich Patronów i życzliwości najbliższych oraz wstawiennictwa MB Pocieszenia i Świętego Józefa Jej Oblubieńca. Od Chrztu Świętego należymy do Chrystusa. Niech dzisiejsza adoracja Najświętszego Sakramentu umocni nas, byśmy żyli tak, jak przystoi dzieciom Bożym.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

 Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku