Niedziela Miłosierdzia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA –  ROK „A”- 16.04.2023 r.

 

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Po każdej Mszy świętej odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Codziennie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Starajmy się wzmocnić praktykowanie tego nabożeństwa. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na Caritas.

 

2. W tym tygodniu:

– we wtorek – o 12.00 Msza święta z kazaniem w II tydzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. 

– w środę – o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej;

– w czwartek – o 7.00 Msza święta za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu oraz zmarłych członków FZŚ w ramach kwartalnego nabożeństwa za zmarłych; o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP;

– w piątek swoje Imieniny zakonne obchodzi nasz współbrat br. Anzelm Olearczyk – zakrystian. Osobę Solenizanta polecamy Waszej pamięci modlitewnej i zapraszamy na Mszę świętą w jego intencji o 7.00.

 

3. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl 

 

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

5. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami. 

6. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel i pomoc w realizacji prac. 

 

7. W najbliższych dniach Ojciec Kustosz serdecznie zaprasza do pomocy w wiosennym sprzątaniu Kalwarii Leżajskiej. Porządek na dróżkach powinien leżeć nam na sercu, dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc mieszkańców następujących ulic:

·       w poniedziałek – ul. Borki, Słoneczna, Siedlanka, Fabryczna, Przemysłowa,

·       we wtorek – ul. Zielona, Łąkowa, Klasztorna, Broniewskiego, Żeromskiego

·       środę – ul. Narodowej Organizacji Wojskowej,  11 Listopada, Bernardyńska,  Franciszkańska

·       we czwartek – ul. Armii Krajowej, Popiełuszki, Nowińskiego, Plac Mariacki

·       w piątek – ul. Matejki, Kossaka, Brody, Wyspiańskiego, Iwaszkiewicza

     Zbiórka przed pracą przy pomniku Św. Jana Pawła II o godz. 16.00. Prosimy przynieść narzędzia.

 

8. W dniach 17 – 22 kwietnia w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się Kapituła Prowincjalna, w czasie której m. in. wybrany zostanie nowy Ojciec Prowincjał i Zarząd Prowincji. Prosimy o modlitwę w intencjach kapituły.

 

9. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Leżajsku poszukuje osób chętnych do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci pozbawionych opieki. W pełnieniu funkcji, rodzice zastępczy mogą liczyć na kompleksowe wsparcie, doradztwo oraz pomoc. Więcej informacji na plakatach.

 

10. Zapraszamy do naszego FOK-u na następujące wydarzenia: dzisiaj o 16.00 i 18.00 teatr Funny Balls dla dzieci, 19 kwietnia, koncert Anny Marii Jopek, 21 kwietnia, spektakl teatralny „Ordonka, jeśli mnie kochasz” teatru Bo Tak. Więcej informacji na plakatach i w mediach społecznościowych. Bilety można nabyć każdego dnia w kawiarni Fok Café, w godzinach od 16.00 do 19.00.

 

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: w Infirmerii w Kalwarii Zeb. śp. o. Edward Pawul pochodzący z Giedlarowej oraz śp. Stanisława Łokaj zamieszkała w Maleniskach. Za naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

12. Wszystkim naszym Parafianom, Pielgrzymom, Dobrodziejom i Przyjaciołom, życzymy doświadczenia mocy Miłosierdzia Bożego.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku