Niedziela Miłosierdzia Bożego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA –  ROK „B”- 07.04.2024 r.

 

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Codziennie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Chorzy mogą zyskiwać ten odpust w domu.

 

Dziś przypada patronalne święto Caritas i rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na Caritas. Po Mszy św. o 11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  

 

2. Jutro, przeniesiona z Wielkiego Tygodnia, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, święto patronalne naszej bazyliki i parafii przyklasztornej oraz Dzień Świętości Życia. W tym dniu w naszym Sanktuarium odpust. Msze Święte jak w niedzielę. Kaznodzieją będzie o. Piotr Frey, Dominikanin z Jarosławia,                   a Mszy Świętej o 18.00 będzie przewodniczył ks. prałat Kryspin Dubiel.

 

Przyrzeczenie podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego można będzie składać przez cały dzień. Deklaracje duchowej adopcji wystawione są przy wyjściu z bazyliki.

 

W tym dniu imieniny obchodzi br. Walter Łyszczarz pracownik Muzeum naszej Prowincji. Msza św. w intencji solenizanta we wtorek, 9 kwietnia, o 7.00. Prosimy o modlitwę w intencji br. Waltera.  

 

3. W tym tygodniu:

 

– w środę – o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej, o 18.00 Msza Święta w intencji Rodziny Szkaplerznej, a następnie nabożeństwo w Kaplicy Matki Bożej. Pół godziny przed Eucharystią, w zakrystii, zapisy dla chętnych do przyjęcia szkaplerza;

 

– we czwartek – o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP.   

 

4. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl 

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci na miesiąc kwiecień, Miłujcie się oraz dwumiesięcznika „Historia Kościoła”.

 

6. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do Kawiarni Fok Café, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami.

 

7. Spotkanie FZŚ w najbliższy czwartek, 11 kwietnia, o 18.45 w salce w FOK-u.

8. Urząd Miejski w Leżajsku informuje, że rozpoczyna nabór wniosków dla osób zainteresowanych mieszkaniem na wynajem. Nabór będzie prowadzony w ramach programu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej SIM Podkarpacie – zaplanowano powstanie 60 nowych mieszkań. Spotkanie informacyjne odbędzie się w poniedziałek, 8 kwietnia, o godz. 17:00 w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. 

 

9. Powiatowy Urząd Pracy i Starostwo Powiatowe zapraszają na Leżajskie Targi Pracy, które odbędą się 11 kwietnia od godz. 10.00 w Zespole Szkół Technicznych. Swój udział potwierdziło ponad 60–ciu pracodawców. Wstęp bezpłatny.

 

10. Zapraszamy do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury, gdzie trwa Festiwal Kultury Chrześcijańskiej –dzisiaj o 19.00 film pt. Boskie oblicze, w sobotę, 13 kwietnia, o 17.30 The Chosen, sezon 2, odcinki 1 i 2; w niedzielę, 14 kwietnia, o 19.00 koncert Marcina Wyrostka, w środę, 17 kwietnia, o 9.30, 11.00 i 18.00 Iluzjonista – pokaz dla dzieci; w czwartek 18 kwietnia, o 10.00 i 19.00 spotkanie z Michałem Koterskim.

 

Wstęp na filmy jest bezpłatny. Na pozostałe wydarzenia bilety można nabyć w Kawiarni FOK Cafe oraz przez stronę internetową FOK-u.

 

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Paweł Jakubiec zamieszkały przy ul. Sosnowej, śp. Magdalena Kołcz zamieszkała przy ul. Armii Krajowej. Za naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek… 

12. Wszystkim naszym Parafianom, Pielgrzymom, Dobrodziejom i Przyjaciołom, życzymy doświadczenia mocy Miłosierdzia Bożego.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku