Niedziela Miłosierdzia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA –  ROK „C”- 24.04.2022 r.

 

 

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Po każdej Mszy Świętej odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Codziennie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Starajmy się wzmocnić praktykowanie tego nabożeństwa. 

 

Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na Caritas.

 

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

 

– w poniedziałek – święto Św. Marka, Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje.

– we wtorek – uroczystość Św. Wojciecha, bpa i męczennika, Patrona Polski, o 12.00 Msza Święta z kazaniem w III tydzień Nowenny przed uroczystością Św. Antoniego z Padwy. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na wspólną modlitwę wszystkich czcicieli Świętego Antoniego;

– w środę – Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej o 17.30;

– w czwartek – Nabożeństwo do Św. Józefa Oblubieńca NMP o 17.30;

– w piątek – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.

 

To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

 

– w przyszłą Niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 zmiana Tajemnic różańcowych.

 

3. W przyszłą Niedzielę, 1 maja, podczas Mszy Świętej o 9.30 – o. Ignacy Tuleja tutejszy parafianin będzie dziękował Panu Bogu za 25 lat swojego kapłaństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.

 

W tym dniu rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe, które w naszej bazylice będą odprawiane o 17.30. 

 

4. Także w przyszłą niedzielę po Mszach Św. odbędzie się zbiórka na rehabilitację p. Zdzisława Zawilskiego, który w maju ub. roku doznał udaru mózgu. Akcja prowadzona będzie przez członków Zespołu Pieśni i Tańca Leliwa, którego p. Zdzisław był akompaniatorem ponad 30 lat. Ponadto był współorganizatorem licznych wydarzeń artystycznych, oświatowych i społecznych, wyjazdów do Lwowa      i na Kresy; to współzałożyciel leżajskiej lwowskiej kapeli podwórkowej, przewodnik po Ziemi Leżajskiej i chórzysta w chórze Emaus. Zebrane środki umożliwią usprawnienie procesu rehabilitacji.

 

5. Zapraszamy na spotkanie modlitewne do kaplicy Domu Pielgrzyma we wtorek 26 kwietnia o 19.00, w programie: słuchanie Słowa Bożego, wspólne uwielbienie śpiewem, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duszy i ciała, błogosławieństwo sakramentaliów: wody, soli, oleju i świec.

 

6. W najbliższych dniach Ojciec Kustosz serdecznie zaprasza do pomocy w wiosennym sprzątaniu Kalwarii Leżajskiej. Porządek na dróżkach powinien leżeć nam na sercu, dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc mieszkańców następujących ulic:

 

·       w poniedziałek – ul. Borki, Słoneczna, Siedlanka, Fabryczna, Przemysłowa,

·       we wtorek – ul. Zielona, Łąkowa, Klasztorna, Broniewskiego, Żeromskiego

·       środę – ul. Narodowej Organizacji Wojskowej, 11 Listopada, Bernardyńska, Franciszkańska

·       we czwartek – ul. Armii Krajowej, Popiełuszki, Nowińskiego, Plac Mariacki

·       w piątek – ul. Matejki, Kossaka, Brody, Wyspiańskiego, Iwaszkiewicza

 Zbiórka przed pracą przy pomniku Św. Jana Pawła II o godz. 16.00. Prosimy przynieść narzędzia.

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Miłujcie się, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stefania Polasz  zamieszkała przy ul. Ks. Brody; 

śp. Stanisław Haszto zamieszkały przy Placu Mariackim i śp. Franciszek Zygmunt zamieszkały  przy ul. T. Michałka. Za naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

9. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom, życzymy doświadczenia mocy Miłosierdzia Bożego. Niech nas umacnia błogosławieństwo Boże.