II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Przeżywamy II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o 11.00.


2. W dniu jutrzejszym odbędzie się pogrzeb śp. o. Mirosława Benedykta Więcława – długoletniego duszpasterza leżajskiego sanktuarium, magistra Nowicjatu i wychowawcy wielu zakonników, kustosza sanktuarium, definitora Prowincji. Uroczystości pogrzebowe odbędą się
w następującym porządku:


–  9.30 – wprowadzenie ciała do bazyliki i różaniec;

– 10.00 – Jutrznia żałobna;

– 10.30 – Msza Święta pogrzebowa i odprowadzenie na Cmentarz klasztorny. 


3. W najbliższy czwartek, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. Msze Święte według porządku niedzielnego.  Po każdej Mszy św. ministranci będą rozprowadzać poświęcone kadzidło i kredę.

Ofiary zbierane na tacę w dniu 6 stycznia przeznaczone są, jak każdego roku, na Misje Święte – jest to nasza pomoc dla wszystkich misjonarzy pracujących na różnych kontynentach i głoszących Ewangelię Chrystusową.

4. W tym tygodniu:


·    w poniedziałek – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus

· w środę – o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej;

·    w czwartek – o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP;

·    w pierwszy piątek Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z Adoracją o 7.00 

i 18.00O 16.30 Msza św. dla dzieci. Odwiedziny chorych od 7.30 (chętnych prosimy zgłaszać    w zakrystii). 


5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.


6. W tym roku, ze względu na epidemię, nie będzie tradycyjnej kolędy, ale od 10 stycznia br. będziemy zapraszać naszych parafian do bazyliki na wspólną modlitwę i błogosławieństwo kolędowe. Szczegóły i harmonogram spotkań zostanie podany w przyszłą niedzielę.


7. W dniach 15, 16 i 23 stycznia zapraszamy do naszego FOK-u na piękny spektakl teatralny pt.: ”Franciszkańska Opowieść o Bożym Narodzeniu”, który przygotowała grupa Franciszek. Więcej informacji na plakatach. Darmowe bilety wstępu można odebrać każdego dnia w Fok Café w godzinach 16.00-19.00.  


8. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Leżajsku informuje, iż aby szybko i sprawnie załatwić sprawę w Urzędzie zalecane jest wcześniejsze zarezerwowanie wizyty, korzystając z formularza dostępnego na stronie: podatki.gov.pl Więcej informacji na plakatach.


9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Julia Flis  zamieszkała w Hucisku;
śp. Tadeusz Malec
  zamieszkały przy ul. Mickiewicza; śp. Piotr Duch  zamieszkały przy
ul. Opalińskiego. Zmarłych Parafian i śp. o. Mirosława Więcława, polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…


10. Wszystkim Drogim Parafianom, Dobrodziejom, Przyjaciołom  Gościom i Pielgrzymom
w Nowym Roku Pańskim 2022, życzymy mocnej wiary, pokoju, dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo, opieka Matki Bożej Pocieszenia – Pani Leżajskiej i Świętego Józefa.