Niedziela – Święto Świętej Rodziny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

–  NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO – ROK „B” – 31.12.2023

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEUSA, MARYI i JÓZEFA

 

1. Przeżywamy Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. To ostatni dzień roku. Tradycyjne nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Św. o 11.00 oraz o 17.15 połączone z Nieszporami.  

 

2. Jutro „Nowy Rok” – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju; za pobożne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym dniu zostanie odczytany List Rektora WSD OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Taca noworoczna jest przeznaczona na potrzeby naszego Seminarium.

 

Również tego dnia swoje imieniny obchodzi o. Mieczysław Żelazny – duszpasterz, kapelan Szpitala w Leżajsku. Msza św. imieninowa we wtorek o 7.00. Osobę Solenizanta polecamy Waszej modlitwie.

 

3. W liturgii Kościoła obchodzimy:

 

· we wtorek – świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i Doktorów Kościoła;

 

· w środę – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus – o 17.30 Nowenna do MB Leżajskiej;

 

· w pierwszy czwartek miesiąca – o 16.30 Adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową, o17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa, a o 18.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

 

· w pierwszy piątek – Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z Adoracją o 7.00 i 18.00. Dla dzieci Msza św. o 16.30. Odwiedziny chorych od 7.30 (chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii).

 

· dnia 6 stycznia, przypada pierwsza sobota miesiąca i Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. Msze św. według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. ministranci będą rozprowadzać poświęcone kadzidło i kredę.

 

Ofiary zbierane na tacę w dniu 6 stycznia przeznaczone są na Misje; jest to nasza pomoc dla misjonarzy głoszących Ewangelię. Po Mszy Św. o 18.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Z racji uroczystości nie będzie Wieczoru Uwielbienia.

 

· w przyszłą Niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Ta uroczystość kończy okres Narodzenia Pańskiego.  Po Mszy św. o 11.00 zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

 

4. We wtorek rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Jej celem jest pobłogosławienie naszych mieszkań, wspólna modlitwa i bliższe rozeznanie stanu duszpasterskiego parafii. Przyjęcie kapłana we własnym domu ma wartość religijnego świadectwa. Zadbajmy zatem, aby wspólne spotkania kolędowe zachowały rodzinny i ewangeliczny wymiar. Domownicy powinni oczekiwać duszpasterza, który przybywa w imieniu Chrystusa. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na nim: świece, krzyż, Pismo Święte, wodę święconą i kropidło, zeszyty do religii dzieci i młodzieży. Kolędę rozpoczynamy od 16.00. Oto jej plan:

 

– wtorek – 2 stycznia: ul. Borki; Browarna; Siedlanka; Fabryczna; Zielona; Łąkowa i Długa;  

 

– środa – 3 stycznia: ul. Słoneczna; Broniewskiego; Klasztorna; Przemysłowa;

 

– czwartek – 4 stycznia – ul. Żeromskiego; Popiełuszki; Brody; Iwaszkiewicza; Bernardyńska;

 

– piątek – 5 stycznia – ul. Armii Krajowej; Franciszkańska; Matejki i Kossaka  

Kapłani przychodzący z wizytą duszpasterską nie zbierają ofiar. Jeśli ktoś chce złożyć ofiarę, może to zrobić rzucając ją na tacę w kopercie z dopiskiem „kolęda”.

 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Dostępne są również kalendarze z naszego sanktuarium na rok 2024.

 

6. Osoby chore na celiakię mogą przyjmować Komunię św. pod postacią niskoglutenowych komunikantów. Wystarczy pod koniec rozdawania Komunii Św. podejść pod tabernakulum i zgłosić kapłanowi chęć jej przyjęcia.

 

7. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ we wtorek, 2 stycznia, po Mszy św. wieczornej.

8. Kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach 20-21 stycznia 2024 r.; zapisy drogą mailową.

 

9. Grupa Teatralna Franciszek działająca przy naszym FOK-u, zaprasza na swoją najnowszą sztukę, pt. „Baśń o grającym imbryku”. Szczegóły na plakatach i w mediach społecznościowych.

 

10. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: śp. Anna Loryś, zamieszkała przy ul. Franciszkańskiej, śp. Jan Koperski, zamieszkały przy ul. Leśnej i śp. Marcin Banaś, zamieszkały w Iwli k. Dukli. Za zmarłych Parafian i naszych Zmarłych, odmówmy: Wieczny odpoczynek …

 

11. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Przyjaciołom i Pielgrzymom – składamy serdeczne podziękowania za wspieranie nas swoimi modlitwami i ofiarami. Niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo, opieka Matki Bożej Pocieszenia – Pani Leżajskiej i Świętego Józefa, Jej Oblubieńca.