Niedziela Zmartwychwstania

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – ROK „A”- 09.04.2023 r.

 

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte w dniu dzisiejszym jak w każdą Niedzielę.

 

2. Dziś można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję

w błogosławieństwie papieskim Urbi et Orbi.

 

3. Jutro drugi dzień świąt: Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte jak w każdą Niedzielę.   Podczas Eucharystii będzie czytany List Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

4. Codziennie o godz. 15.00 jest odprawiana Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

 

5. Dziś o godz. 17.30 w bazylice Nieszpory kończące Święte Triduum Paschalne.

 

6. Dziękujemy za zaangażowanie w liturgię Triduum Paschalnego Liturgicznej Służbie Ołtarza, wszystkim ceremoniarzom, lektorom, ministrantom i kandydatom. Dziękujemy Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej, Apostołom, Członkom Akcji Katolickiej i Żywego Różańca, Chórowi Emaus i panu Jarosławowi Adamiakowi oraz panu Pawłowi Paluchowi, Siostrom Kanoniczkom Ducha Świętego, a także Straży Grobowej z Jelnej. Dziękujemy za przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego i bazyliki oraz za posprzątanie Kalwarii Leżajskiej.

Dziękujemy osobom niosącym baldachim, sztandary i feretrony, dziękujemy Policji za zapewnienie nam bezpieczeństwa podczas procesji.

Dziękujemy właścicielom Szkółki Roślin Ozdobnych z Giedlarowej za przyozdobienie kwiatami otoczenia Sanktuarium. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary składane w czasie Triduum.

 

7. Wszystkim składamy serdeczne życzenia pogody ducha i radości z dzielenia się Nowiną, iż Jezus Zmartwychwstał i żyje. A w świątecznym czasie niech  nie zabraknie refleksji, zadumy oraz rozważań, abyśmy przeżyli te dni w duchu głębokiej wiary, zjednoczeni z naszym Zbawicielem – Chrystusem. Niechaj Wielkanocne chwile będą dziękczynieniem Bogu za łaskę zbawienia i odkupienia.


O. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku