Odpust Zesłania Ducha Świętego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

ROK „C”- 5.06.2022 r.

 

1. Przeżywamy dziś Odpust Zesłania Ducha Świętego – dzień narodzin Kościoła. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Słowo Boże w czasie  odpustu głosi o. Herbert Nesterenko definitor naszej Prowincji. Sumie odpustowej o godz. 11:00 będzie przewodniczył J. E. Ks. bp Krzysztof Chudzio. Po Mszy św. o godz. 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św.  o godz. 9.30 Stacje Radości Matki Bożej,

a o godz. 20.30 różaniec i apel maryjny. 

 

2.  W kalendarzu liturgicznym nowego tygodnia przypada:

 

·    w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła – III dzień Odpustu Zesłania Ducha Świętego. Msze Święte w bazylice jak w każdą Niedzielę;

 

·   we wtorek – przypada IX tydzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, o 7.00 o. Leszek Walkiewicz – ekonom naszego klasztoru odprawi Mszę świętą imieninową. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Solenizanta.

 

·   w środę – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej; o 18.00 Msza Święta w intencji Bractwa Szkaplerznego, a następnie nabożeństwo w Kaplicy Matki Bożej. Pół godziny przed Eucharystią, w zakrystii, zapisy dla chętnych do przyjęcia szkaplerza. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ.

 

·   we czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu przypadają Imieniny o. Efrema Obruśnika, Dyrektora Muzeum naszej Prowincji, wykładowcy w naszym WSD. Msza Święta Imieninowa  we czwartek o 7.00. Solenizanta polecamy Waszej pamięci modlitewnej.

 

·   w sobotę – wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła;           

 

·   w przyszłą Niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii świętej wielkanocnej. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o 11.00. W tym dniu Odpust w kościele Farnym w Leżajsku, suma o 11.30.

 

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa,  codziennie o 17.30.     

 

4. Od 11 do 14 lipca odbędą się w Kalwarii Zebrzydowskiej rekolekcje dla kandydatów do Zakonu. Zachęcamy młodych mężczyzn, którzy odczuwają głos powołania, do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na stronie: powolanie.bernardyni.pl

 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Miłujcie się, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

6. Rozpoczął się II etap konserwacji zabytkowej XVII-wiecznej ambony w bazylice, a w czerwcu rozpoczniemy konserwację ołtarza św. Józefa. Dziękujemy za waszą ofiarność i pomoc w realizacji prac.

 

7. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić pamiątki  z sanktuarium.  

 

8. Intencje Mszy Świętych przyjmujemy w zakrystii i w wyznaczonych punktach.  

 

9. W naszym Domu Pielgrzyma dostępna jest pomoc psychologa chrześcijańskiego. Na pierwszą, bezpłatną wizytę można umówić się na stronie internetowej o adresie ATENCJA.online.  

 

10. Spotkania w ramach przygotowania do bierzmowania dla uczniów klas VIII odbędą się 6 i 9 czerwca, o 17.00 w kaplicy Domu Pielgrzyma. 

 

11. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek, 7 czerwca po Mszy Świętej wieczornej.

 

12. W sobotę, 11 czerwca, FZŚ organizuje pielgrzymkę do Dukli. Wyjazd sprzed Domu Pielgrzyma o 7.30, koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i u s. Doroty.

 

13. Dyrekcja Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku serdecznie zaprasza wszystkich absolwentów na uroczyste obchody 110-lecia szkoły, które odbędą się w dniach 17-19 czerwca br. Szczegółowy program obchodów znajduje się na stronie internetowej szkoły. 

 

14. Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza 18 czerwca na  pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt około 100 złotych. Wyjazd o g. 5.00 – Fara Leżajsk, g. 5.15 – Dom Pielgrzyma. Powrót około 24.00. Zgłoszenia do 14 czerwca przyjmuje Pani Maria Jagusztyn nr tel. 17-242-78-07.

 

15. 14 czerwca zapraszamy do naszego Franciszkańskiego Ośrodka Kultury na koncert legendarnego zespołu „KOMBI” w ramach muzycznego lata w FOK. Więcej informacji na plakatach i mediach społecznościowych, a bilety wstępu do nabycia codziennie w Fok Café w godzinach 16.00-19.00. 

 

16. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:  śp. Marek Pawul   zamieszkały przy ul. Broniewskiego, śp. Maria Szamik zamieszkała przy ul. Iwaszkiewicza. Za naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek … 

 

17. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne uroczystości w naszym Sanktuarium:

 

– 13 czerwca – odpust ku czci Św. Antoniego z Padwy z błogosławieństwem dzieci i lilii;

 

– 2 sierpnia – odpust Matki Bożej Anielskiej zwany odpustem Porcjunkuli;

 

– od 13 do 15 sierpnia – odpust Wniebowzięcia Matki  Bożej;

 

– 8 września – odpust Narodzenia NMP czyli Matki Bożej Siewnej 

 

18. Wszystkim Pielgrzymom, naszym Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom dziękujemy za modlitwę, życzliwość i ofiarność. Życzymy doświadczenia mocy Darów Ducha Świętego, tak bardzo dziś nam potrzebnych. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.