Oktawa Wielkanocy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

ROK „C”- 18.04.2021 r.

 

1.      Znaczenie i wagę świąt Zmartwychwstania Chrystusa Kościół podkreśla obchodząc Okres Wielkanocny. Trwa on pięćdziesiąt dni: od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Najbliższy tydzień, zwany Oktawą Wielkanocy, Kościół obchodzi szczególnie uroczyście, śpiewając codziennie w liturgii hymn uwielbienia „Chwała na wysokości Bogu”. Z racji uroczystego charakteru Oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


2.      Codziennie o 15.00 jest odprawiana Nowenna do Bożego Miłosierdzia, z wyjątkiem soboty, kiedy będzie o 17.30.


3.      Najbliższa Niedziela kończąca Oktawę Wielkanocy, to – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną siostrze Faustynie – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką  i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski . W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o 15.00 w naszej bazylice Godzina Miłosierdzia, a po każdej Mszy Świętej odmawiać będziemy koronkę do Bożego Miłosierdzia, aby zyskać odpust. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.


4.      Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej w środę o 17.30; Nabożeństwo do św. Józefa w   czwartek o 17.30, w tym dniu przypada II kwartalne nabożeństwo za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu oraz zmarłych Członków FZŚ – Msza Święta w tej intencji o 7.00;


5.      W czwartek swoje Imieniny zakonne obchodzi nasz współbrat br. Anzelm Olearczyk – zakrystian. Osobę Solenizanta polecamy Waszej pamięci modlitewnej i jednocześnie zapraszamy na Mszę Świętą w jego intencji we czwartek o godz. 7.00.


6.      Straż Honorowa NSPJ organizuje pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik w dniu 24 kwietnia br. wyjazd o 5.00, powrót po Koronce do Bożego Miłosierdzia. Koszt 50 złotych. Zapisy u pani Mari Jagusztyn tel. 2427807


7.      Zapraszamy do FOK-u na spektakl pt.: ”PORANEK”, który przygotował TEATR A z Gliwic. Spektakl odbędzie się tylko raz, w najbliższą sobotę 23 kwietnia o godz. 19.00. Więcej informacji na plakatach, a bilety wstępu można nabyć każdego dnia w Fok Café w godz: 16.00-19.00.

 

8.      Najmilsi, raz jeszcze przyjmijcie od nas najlepsze życzenia: Chrystus Zmartwychwstał   i przywrócił nam życie. Starajmy się to odnowione w tych dniach życie Boże w nas otoczyć troską i jak najdłużej zachować. Niech radość ze zmartwychwstania stanie się udziałem wszystkich ludzi, żyjących wokół nas. W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.