Peregrynacja obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa

„Witamy Cię w naszej bazylice w znaku obrazu Twego Najświętszego Serca”

 

Od wieczora w sobotę, 4 listopada 2023 r., obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa nawiedza naszą parafię. To już czterdziesta czwarta wspólnota podczas archidiecezjalnej peregrynacji Jezusowego wizerunku. 

 

Krótko przed 18:00 odbyło się powitanie Obrazu NSPJ. O 18.00 rozpoczęła się uroczysta  Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Krzysztofa Chudzio. Zebranych powitał proboszcz i kustosz Sanktuarium o. Klaudiusz Baran, który bezpośrednio zwrócił się do Chrystusa: 

„Witamy Cię w naszej bazylice w znaku obrazu Twego Najświętszego Serca. Cieszymy się, że jesteś z nami w tym pięknym miejscu, świątyni która powstała z Twojej woli, bo kiedy wrócimy do roku 1590, do objawienia się Matki Bożej i św. Józefa Tomaszowi Michałkowi, musimy wspomnieć słowa Matki Bożej, która wtedy powiedziała:  

Nie trwóż się Michałku, tu Boga swego, a Syna mego chwałę, i pomoc moją poznacie. Tom sobie miejsce obrała, abym na nim ludzi ratowała, i przed Synaczkiem zastępowała. Idźże tedy do starszego, co jest dozorcą tego miasta, powiedz mu, iż Syna mojego jest ta wola: aby imieniem moim kościół mi tu zbudowali, w którym by ludzie modląc się, mogli otrzymać przeze mnie to, czego by potrzebowali.

Twoja wola się wypełniła, powstał kościół, a w nim Króluje, uzdrawia i pociesza Twoja Matka.

Ale w naszym sanktuarium królują dziś dwa serca: Najświętsze Serce Jezusa i Niepokalane Serce Maryi z racji I soboty miesiąca. Dwa Serca.

Tak bardzo lubimy i cenimy sobie, gdy ktoś nam pomoże, powie dobre słowo, wesprze nas, gdy poprostu okaże namserce…

Panie Jezu, dziś Ty okazujesz nam Swoje Serce. Doświadczamy Twojej łaski, Twojej miłości i troski o nas i nasze zbawienie.

Panie Jezu prosimy, abyśmy zrozumieli i doświadczyli, że Bóg ma Serce, że jesteśmy kochani. Abyśmy pojęli, że Bóg pragnie naszej miłości, że Bóg jest Kimś do kochania.Prosimy Cię, abyśmy doświadczyli Twojej miłości!

Najświętsze Serce Jezusa! 

Błogosław wszystkim chorym, cierpiącym i starszym, aby w Tobie znajdowali siłę do dźwigania krzyża codzienności.

Błogosław rodzinom naszej parafii, aby były Bogiem silne i wierne Twoim przykazaniom.

Błogosław młodzieży, aby zachowała wiarę i miłość do Boga, Ojczyzny i bliźnich.

Błogosław dzieciom, chroń je od wszelkiego zła, niech ich serca będą twoim mieszkaniem. Panie Jezu, uczyń nasze serca według Serca Twego!”

 

Po Eucharystii rozpoczęło się modlitewne czuwanie w intencji błogosławionych owoców czasu peregrynacji w archidiecezji i parafii. 

Sobotni wieczór zakończyła Eucharystia o 22:00 w której dziękowaliśmy za dar powołań i modliliśmy się o  nowe powołania. Liturgii przewodniczył o. Gracjan Kubica.

 

Eucharystią o 15:30 i modlitwą różańcową zakończyliśmy czas peregrynacji obrazu Najświętszego Serca Jezusowego. Obraz został przekazany kolejnej parafii. Ufamy, że nasze spotkanie z Bożym Sercem przyniesie nam pokój i wzmocni naszą wiarę.