Ostatnie pożegnanie o. Mirosława

Bardzo wymownie przyszło nam powitać, rozpocząć nowy rok, bo żegnając długoletniego Mistrza Nowicjatu, byłego Kustosza i Duszpasterza naszego Sanktuarium. 3 stycznia nasza Wspólnota pożegnała o. Mirosława Więcława. Po raz ostatni w mury leżajskiego konwentu przyjął Zmarłego o. Klaudiusz Baran – Gwardian i Kustosz Sanktuarium. Wspólną modlitwą żegnali Zmarłego licznie zebrani kapłani, bracia zakonni z naszej Prowincji, rodzina, przyjaciele i parafianie.
Uroczystość rozpoczęła modlitwa różańcowa za śp. o Mirosława, a następnie odśpiewano Jutrznię za zmarłych, której przewodniczył o. Gwidon Hensel – Wikariusz Prowincji. Uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem o. bp Damiana Muskusa OFM koncelebrowało 80 kapłanów zakonnych i diecezjalnych. Słowo do zebranych skierował o. Marian Wachowicz z klasztoru w Rzeszowie. Przybliżył zebranym postać o. Mirosława, niełatwe czasy w jakich przyszło Mu żyć oraz wyzwania jakich się z zapałem podejmował. W sposób szczególny zwrócił uwagę na wieloletnią, ofiarną posługę o. Mirosława w Leżajsku – jako bardzo wymagającego Mistrza Nowicjatu oraz Kustosza Sanktuarium.
„Cichy, pogodny, rozmiłowany w przyrodzie, znawca i miłośnik ptaków, kochający spacery; wielki pasjonat muzyki poważnej; inicjator Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku, posłuszny i wymagający od siebie zakonnik” – tak wspominał o. Mirosława Jego rodzony brat, ks. Grzegorz Więcław.
Na koniec Eucharystii o. Mirosława pożegnał Jego wychowanek – o. bp Damian. Wspominał częste wspólne rozmowy; mnogość zagadnień, które mógł z Nim analizować . Bp Damian podziękował Zmarłemu za radość i dumę jaką okazywał, gdy ten został powołany do posługi biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej.
Obrzędom pogrzebowym przewodniczył o. Teofil Czarniak , Minister Prowincjalny, który odprowadził ciało o. Mirosława na cmentarz zakonny.