Poniedziałek Wielkanocny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

ROK „A”- 10.04.2023 r.

 

1. Znaczenie i wagę świąt Zmartwychwstania Chrystusa Kościół podkreśla obchodząc Okres Wielkanocny. Trwa on pięćdziesiąt dni: od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Najbliższy tydzień, zwany Oktawą Wielkanocy, Kościół obchodzi szczególnie uroczyście, śpiewając codziennie w liturgii hymn uwielbienia „Chwała na wysokości Bogu”. Z racji uroczystego charakteru Oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

2. Codziennie o 15.00 jest odprawiana Nowenna do Bożego Miłosierdzia, przed Niedzielą Miłosierdzia.

 

3. Najbliższa Niedziela kończąca Oktawę Wielkanocy, to – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie – Niedziela Miłosierdzia Bożego. „Pragnę – mówił Pan Jezus – ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o 15.00  w naszej bazylice Godzina Miłosierdzia, a po każdej Mszy świętej odmawiać będziemy koronkę do Bożego Miłosierdzia, aby zyskać odpust. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.

 

4. W tym tygodniu:

– we wtorek – o 12.00 Msza Święta z kazaniem na rozpoczęcie 9-cio wtorkowej Nowenny przed uroczystością Św. Antoniego z Padwy. Serdecznie zapraszamy w tym dniu  na wspólną modlitwę wszystkich czcicieli Świętego Antoniego.

 – w środę – o 7.00 Msza św. imieninowa w intencji  br. Waltera Łyszczarza pracownika Muzeum naszej Prowincji; o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej; o 18.00 Msza św. w intencji Bractwa Szkaplerznego, a następnie nabożeństwo w Kaplicy Matki Bożej. Pół godziny przed Eucharystią, w zakrystii, zapisy dla chętnych do przyjęcia szkaplerza;

– w  czwartek –  o 17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP;

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

6.  O. Rufin informuje, że najbliższe spotkanie w ramach nauk przedślubnych odbędzie się wyjątkowo                w czwartek 13 kwietnia o 18.00, w kaplicy Domu Pielgrzyma.

 

7. Najbliższy Kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach 15-16 kwietnia w FOK-u. 

 

8. Straż Honorowa NSPJ organizuje pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik w dniu 16 kwietnia br.,wyjazd o 5.00, powrót po Koronce do Bożego Miłosierdzia. Koszt 55 złotych. Zapisy u pani Mari Jagusztyn (tel. 17 – 242 78 07).    

 

9. Zapraszamy do naszego FOK-u na następujące wydarzenia: 13 kwietnia, koncert muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu Mateo, 16 kwietnia, teatr Funny Balls dla dzieci, 19 kwietnia, koncert Anny Marii Jopek, 21 kwietnia, spektakl teatralny „Ordonka, jeśli mnie kochasz” teatru Bo Tak. Więcej informacji na plakatach i w mediach społecznościowych. Bilety można nabyć każdego dnia w kawiarni Fok Café, w godzinach od 16.00 do 19.00.

 

10. Najmilsi, raz jeszcze przyjmijcie od nas najlepsze życzenia: Chrystus Zmartwychwstał i przywrócił nam życie. Starajmy się to odnowione w nas życie Boże otoczyć troską i jak najdłużej zachować. Niech radość ze zmartwychwstania stanie się udziałem wszystkich ludzi, żyjących wokół nas. Niech umacnia nas Boże błogosławieństwo. 

 

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku