Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Chrystus Król
1. W liturgii Kościoła przeżywamy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Swoje Święto Patronalne obchodzi Akcja Katolicka i Liturgiczna Służba Ołtarza. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie miało miejsce przyjęcie nowych ministrantów i kandydatów. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za jego publiczne odmówienie można zyskać odpust zupełny.
 
2. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 zostaną(ły) poświęcone opłatki na stół Wigilijny. W tym roku nie będą one roznoszone po parafii, ale są dostępne w zakrystii, podobnie jak świece Caritas. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej i czasopism: Niedziela, Gość niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
 
3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
· w poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. W naszej modlitwie pamiętajmy o naszych organistach: Panu Jarosławie Adamiaku i Panu Pawle Paluchu oraz o chórze Emaus, którzy ubogacają naszą modlitwę grą i śpiewem;
· we wtorek – swoje imieniny obchodzi o. Kolumban Syty – duszpasterz, profesor WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapraszamy na Mszę Świętą imieninową w intencji Ojca Solenizanta o godz. 7.00.
· w środę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy;
· w piątek – wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera;
· w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera;
· w przyszłą Niedzielę – rozpoczniemy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny.
 
4. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w klasztorze. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do tej wspólnoty.
 
5. Przez cały miesiąc listopad w naszej bazylice wypominki o 17.30, a o 18.00 Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach.
 
6. Młodzieńców odczuwających w sercu głos powołania, zapraszamy do naszej prowincji zakonnej. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl
 
7. W kiosku klasztornym dostępne są kalendarze na rok 2022, najnowszy przewodnik ilustrowany Bazylika Leżajska, pamiątkowe medale z sanktuarium, obrazy przedstawiające św. Józefa oraz scenę objawień Matki Bożej i św. Józefa Tomaszowi Michałkowi.
 
8. Trwa konserwacja XVII-wiecznej ambony w bazylice, a w najbliższym czasie rozpoczniemy remont więźby dachowej bazyliki. Dziękujemy za waszą modlitwę, ofiarność i pomoc w realizacji prac.
 
9. 22 listopada br. rusza IV edycja Strażackiej Pomocy Świętego Mikołaja organizowanej przez druhów OSP w Jelnej. Głównym celem jest wsparcie Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Pomoc polega na zbiórce artykułów szczególnie potrzebnych dla dzieci i niemowląt oraz żywności długoterminowej. Szczegóły na plakatach oraz na Facebooku OSP Jelna.
 
10. W tym tygodniu zapraszamy do naszego FOK-u na następujące wydarzenia:
– dziś o godz. 18.00 film animowany pt. „Krudowie 2. Nowa era”
– w czwartek, o godz. 18.00 film pt: „Jutro będziemy szczęśliwi”
 
11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Dec zamieszkała przy ul. Konopnickiej oraz śp. Janina Jasińska zamieszkała w Hucisku. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…
 
12. Wszystkim, którzy przeżywają imieniny, urodziny czy jubileusze oraz naszym Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom życzymy wielu łask od Chrystusa Króla, wstawiennictwa Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Józefa…