Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 

– ROK „B”- 26.05.2024 r.

 

1. Dzisiejsza Niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii świętej wielkanocnej. Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św. o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, o 17.30 nabożeństwo majowe, a o 20.30 różaniec i apel maryjny. Dzisiaj Odpust w kościele Farny mw Leżajsku, suma o 11.30. W dniu dzisiejszym w bazylice odbywa się XXI Przegląd Pieśni Maryjnej. Pierwsza część Przeglądu od 12.00 do 13.00, druga od 14.00 do 15.30. W przypadający dziś Dzień Matki pamiętajmy o naszych mamach. 

 

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

 

– we wtorek – przypada VII tydzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy;  

 

– w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

 

– we czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w porządku niedzielnym. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. Procesja Bożego Ciała w tym roku rozpocznie się w kościele farnym po Mszy św. o 10.00.  Prosimy o przygotowanie dwóch ołtarzy na terenie naszej parafii. W Oktawie Bożego Ciała Nabożeństwo majowe (czerwcowe) z procesją codziennie o 17.30;

 

– w piątek – święto Nawiedzenia NMP,

– w pierwszą sobotę -wspomnienie św. Justyna męczennika i Dzień Dziecka. Msze święte z Adoracją o 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00 Wieczór Uwielbienia, składający się z medytacji biblijnej, uwielbienia i modlitwy różańcowej.  W tym dniu imieniny obchodzi o. Gracjan Kubica 

 

– definitor Prowincji i ekonom naszego klasztoru. Msza święta imieninowa o 7.00. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Solenizanta.

 

– Mszą św. o 10.30 pod przewodnictwem Ks. Abp Adama Szala rozpocznie się III Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci Komunijnych, Rocznicowych i Grup Eucharystycznego Ruchu Młodych do naszego Sanktuarium

 

– w przyszłą Niedzielę – Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o 11.00.

 

3. W piątek zakończenie Nabożeństw Majowych, a w sobotę rozpoczęcie Nabożeństw do NSPJ, które będą odprawiane w naszej bazylice codziennie o 17.30.

 

4. Kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach 8-9 czerwca. Zapisy drogą mailową na adres: fok.lezajsk@interia.eu.

 

5. Zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, do Kawiarni Fok Café (od 14.00), a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można nabyć m. in. nowy kalendarz na rok 2025. Korzystając z gastronomii, nabywając dewocjonalia wspieracie rozwój naszego sanktuarium.

6. Trwa konserwacja i wymiana okien w bazylice, przygotowujemy się także do II etapu konserwacji ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac.

 

7. Przypominamy, że działa punkt informacyjny dla osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Konsultacje odbywają się w każdą niedzielę w godzinach: 10.00-12.00 w Domu Pielgrzyma w pokoju nr 144.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa na miesiąc czerwiec oraz Gościa Extra pt. Święte Matki-Matki Świętych w cenie 14 zł.

 

9. Spotkanie dla RODZICÓW kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania z klasy 8 odbędzie się we wtorek 28 maja o godzinie 17.00 w kaplicy Domu Pielgrzyma.

 

10. Dnia 8 czerwca odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Dukli.  Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.

 

11. Sanktuarium organizuje pielgrzymkę do Grecji – Śladami św. Pawła. Więcej informacji na plakatach.

 

12. W zakrystii jest do nabycia album pt.: Tym żyjemy – Beatyfikacja Rodziny Ulmów. Cena: 100 zł. Album to „cegiełka” na budowę Centrum Pamięci o Błogosławionej Rodzinie Ulmów w Markowej. 

 

13. We wtorek 28 maja o 18.00 Mszą św. w Kościele farnym rozpoczną się uroczystości związane z 81. rocznicą Pacyfikacji Leżajska. Po Mszy św. przemarsz pod pomnik poległych przy ul. 28 Maja, modlitwa za zmarłych, apel pamięci i salwa honorowa oraz złożenie wieńców i kwiatów. W uroczystościach weźmie udział Orkiestra Wojskowa z Rzeszowa i kompania honorowa 21 dywizjonu artylerii przeciwlotniczej z Jarosławia, Jednostka Strzelecka 2035 Leżajsk oraz harcerze Hufca Leżajsk.

 

14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Eugeniusz Argasiński zamieszkały przy ul. Mickiewicza. Za zmarłego Eugeniusza i naszych zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek…

 

15. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Przyjaciołom oraz Pielgrzymom życzymy radosnej Niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Naszych Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętego Józefa.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku