Uroczystość Najświętszej Trójcy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

ROK „C”- 12.06.2022 r.

 

1. Dzisiejsza Niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po Mszy św. o godz. 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św.  o godz. 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, a o godz. 20.30 różaniec i apel maryjny. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o 11.00. Dzisiaj Odpust w kościele Farnym w Leżajsku, suma o 11.30. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17.30.

Dziś przy bazylice prowadzona jest zbiórka na operację dla Emila, który uległ wypadkowi.

 

2.  W kalendarzu liturgicznym nowego tygodnia przypada:

 

· w poniedziałek –  Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Antoniego z Padwy. Msze Święte w porządku niedzielnym. Po każdej Eucharystii błogosławieństwo dzieci i poświęcenie lilii. Mszy świętej o 18.00, będzie przewodniczył ks. bp. Stanisław Jamrozek, który udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Po Mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie.

 

· we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika. W tym dniu przypadają Imieniny o. Rufina Kyca, Magistra Nowicjatu, duszpasterza. Msza Święta Imieninowa  o 7.00. Solenizanta polecamy Waszej pamięci modlitewnej;

 

· w środę – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy;

 

· we czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte w porządku niedzielnym. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. Procesja Bożego Ciała w tym roku rozpocznie się w kościele farnym po Mszy świętej o 10.00.  Prosimy o przygotowanie dwóch ołtarzy na terenie naszej parafii. Nabożeństwo czerwcowe z procesją Oktawy Bożego Ciała codziennie o 17.30;

 

· w piątek – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

 

· w przyszłą Niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby WSD OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

 3. Od 11 do 14 lipca odbędą się w Kalwarii Zebrzydowskiej rekolekcje dla kandydatów do Zakonu. Zachęcamy młodych mężczyzn, którzy odczuwają głos powołania, do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na stronie: powolanie.bernardyni.pl

 

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, oraz numeru specjalnego Gościa Niedzielnego poświęconego Cudom Eucharystycznym w cenie 12 zł..

 

5. Trwa II etap konserwacji zabytkowej XVII-wiecznej ambony w bazylice, a w minionym tygodniu rozpoczęła się renowacja ołtarza św. Józefa. Dziękujemy za waszą ofiarność i pomoc w realizacji prac.

 

6. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma,

a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić pamiątki  z sanktuarium.  

 

7. W naszym Domu Pielgrzyma dostępna jest pomoc psychologa chrześcijańskiego. Na pierwszą, bezpłatną wizytę można umówić się na stronie internetowej o adresie ATENCJA.online.  

 

8. Dyrekcja Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku serdecznie zaprasza wszystkich absolwentów na uroczyste obchody 110-lecia szkoły, które odbędą się w dniach 17-19 czerwca br. Szczegółowy program obchodów znajduje się na stronie internetowej szkoły.  

 

9. Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza 18 czerwca na  pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt około 100 złotych. Wyjazd o g. 5.00 – Fara Leżajsk, g. 5.15 – Dom Pielgrzyma. Powrót około 24.00. Zgłoszenia do 14 czerwca przyjmuje Pani Maria Jagusztyn nr tel. 17-242-78-07. 

 

10. 14 czerwca zapraszamy do naszego Franciszkańskiego Ośrodka Kultury na koncert legendarnego zespołu „KOMBI” w ramach muzycznego lata w FOK, natomiast w sobotę 18 czerwca na dzień dziecka                   i powitanie lata, od godziny 13.00 do 19.00. Więcej informacji na plakatach i mediach społecznościowych, a bilety wstępu do nabycia codziennie w Fok Café w godzinach 16.00-19.00. 

 

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  śp. Edward Garbacki zamieszkały przy ul. Podleśnej. Za zmarłego Edwarda i  naszych zmarłych pomódlmy się: Dobry Jezu, a nasz Panie… 

12. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Przyjaciołom  oraz Pielgrzymom życzymy radosnej Niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętego Józefa.