Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

– UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI –

NOWY ROK 01.01.2023

 

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok i Światowy Dzień Pokoju; za pobożne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego można zyskać odpust zupełny (wypełniając też pozostałe warunki do jego uzyskania). Na Mszach św. bracia Klerycy czytają List Rektora WSD OO. Bernardynów w Kalwarii Zeb. Taca noworoczna jest przeznaczona na potrzeby naszego Seminarium.

 

Swoje imieniny obchodzi o. Mieczysław Żelazny – duszpasterz, kapelan naszego Szpitala. Msza św. imieninowa w poniedziałek, 2 stycznia, o 7.00. Osobę Solenizanta polecamy Waszej  modlitwie.

 

2. W najbliższy piątek, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. Msze św. według porządku niedzielnego. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po każdej Mszy św. ministranci będą rozprowadzać poświęcone kadzidło i kredę. Ofiary zbierane na tacę w dniu 6 stycznia przeznaczone są na Misje; jest to nasza pomoc dla misjonarzy głoszących Ewangelię.  Po Mszy św. o 11.00 nabożeństwo ku czci NSPJ z racji pierwszego piątku.

 

3. W liturgii Kościoła obchodzimy:

 

·       w poniedziałek – świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i Doktorów Kościoła;

 

·       we wtorek – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus;

 

·       w środę – o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Leżajskiej;

 

·       w pierwszy czwartek miesiąca – wyjątkowo objazd chorych od 7.30 (chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii), o 16.30 Adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową, o17.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa, a o 18.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

 

·       w pierwszą sobotę – Msze św.  o Niepokalanym Sercu Maryi z Adoracją o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy Świętej o 18.00 Wieczór Uwielbienia, składający się z medytacji biblijnej, uwielbienia i modlitwy różańcowej; czuwanie zakończymy Apelem Maryjnym o 21.00.

 

·       w przyszłą Niedzielę Zmiana tajemnic dla Żywego Różańca, po Mszy św. o 11.00.

 

4. Jutro rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jej celem jest pobłogosławienie naszych mieszkań, wspólna modlitwa i bliższe rozeznanie  stanu duszpasterskiego parafii. Przyjęcie kapłana we własnym domu ma wartość religijnego świadectwa. Zadbajmy zatem, aby wspólne spotkania kolędowe zachowały rodzinny i ewangeliczny wymiar. Domownicy powinni oczekiwać duszpasterza, który przybywa w imieniu Chrystusa. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na nim: świece, krzyż,  Pismo Święte, wodę święconą i kropidło, zeszyty do religii dzieci i młodzieży. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do czwartku od 16.00 natomiast  w sobotę od 10.00. Plan kolędy jest następujący:

 

– poniedziałek (2 stycznia): ul. Borki, Polna, Słoneczna, Siedlanka, Fabryczna, Zielona, Łąkowa i Długa;

 

– wtorek (3 stycznia): ul. Broniewskiego, Żeromskiego, Klasztorna, N.O.W., 11 Listopada i Przemysłowa;

 

– środa (4 stycznia): ul. Armii Krajowej, Franciszkańska, Popiełuszki, Brody, Iwaszkiewicza i Bernardyńska

 

– czwartek (5 stycznia): ul. Matejki, Kossaka,  Paderewskiego, Sienkiewicza i Wyspiańskiego  

 

– sobota (7 stycznia): ul. Opalińskiego i  św. Jana z Dukli  

     

Kapłani przychodzący z wizytą duszpasterską nie zbierają ofiar. Jeśli ktoś chce złożyć ofiarę może to zrobić rzucając ją na tacę w kopercie z dopiskiem „kolęda”.

 

5.  Najbliższy kurs przedmałżeński  odbędzie się w dniach 7-8 stycznia br.   

 

6. Zapraszamy do naszego FOK-u na następujące wydarzenia: 8 i 9  stycznia musical „Podróż do Narnii”; 14 stycznia spektakl komediowy kabaretu MUMIO, 29 stycznia teatr baniek mydlanych dla dzieci,

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Franciszek Ślanda zamieszkały przy ul. Podleśnej. Śp. Franciszka i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…    

 

8. Wszystkim Drogim Parafianom, Dobrodziejom, Przyjaciołom,  Gościom i Pielgrzymom u progu Nowego Roku Pańskiego 2023, życzymy mocnej wiary, pokoju, dobrego zdrowia, wszelkich potrzebnych łask w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo, opieka Matki Bożej Pocieszenia – Pani Leżajskiej i Świętego Józefa, Jej Oblubieńca.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku