Uroczystość Trójcy Świętej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – ROK „A”- 04.06.2023 r.

 

1. Dzisiejsza Niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii świętej wielkanocnej. Po Mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa, po Mszy św.  o 9.30 Stacje Radości Matki Bożej, o 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 20.30 różaniec i apel maryjny. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o 11.00. Dzisiaj Odpust w kościele Farnym w Leżajsku, suma o 11.30.

 

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika; o 18.45 spotkanie członków Akcji Katolickiej

– we wtorek – przypada IX tydzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy;  

– w środę – o 18.00 Msza święta w intencji Bractwa Szkaplerznego, a następnie nabożeństwo w Kaplicy Matki Bożej. Pół godziny przed Eucharystią, w zakrystii, zapisy dla chętnych do przyjęcia szkaplerza.

– we czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w porządku niedzielnym. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. Procesja Bożego Ciała w tym roku rozpocznie się w bazylice po Mszy świętej o 9.30. Prosimy o przygotowanie dwóch ołtarzy na terenie naszej parafii. Nabożeństwo czerwcowe z procesją Oktawy Bożego Ciała codziennie o 17.30;

– w piątek – wspomnienie św. Efrema, diakona i doktora Kościoła.  W tym dniu przypadają Imieniny o. Efrema Obruśnika, Dyrektora Muzeum naszej Prowincji, wykładowcy w naszym WSD. Msza święta imieninowa o 7.00. Solenizanta polecamy Waszej pamięci modlitewnej;

– w sobotę – 26-ta rocznica kanonizacji św. Jana z Dukli.

 

3. Młodzieńców odczuwających głos powołania, zapraszamy do kontaktu z Bernardyńskim Duszpasterstwem Powołań. Więcej informacji na Facebooku (profil Bernardyńskie Duszpasterstwo Powołań), na Instagramie (bernardyni_powolanie) oraz na stronie powolanie.bernardyni.pl 

 

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

 

5. Trwa konserwacja ołtarza Niepokalanego Poczęcia NMP, przygotowujemy się także do konserwacji oraz wymiany okien w bazylice. Dziękujemy za składane ofiary i pomoc w realizacji prac. 

6. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do naszej Restauracji umiejscowionej w Domu Pielgrzyma, a także do naszego sklepu z dewocjonaliami, gdzie można zakupić pamiątki z sanktuarium i nowy kalendarz na rok 2024.

 

8. We wtorek, 6 czerwca, o 18:00 w kaplicy domu pielgrzyma spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

 

9. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Przyjaciołom oraz Pielgrzymom życzymy radosnej Niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Naszym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętego Józefa.

 

o. Klaudiusz Tomasz Baran OFM

Kustosz Sanktuarium MB Pocieszenia w Leżajsku